DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Složením čistá kosmetika je cestou ke zdravé pleti

Složením čistá kosmetika je cestou ke zdravé pleti

UDRŽITELNÁ KRÁSA
17. května 2022

Všechny ženy bez ohledu na věk mají společné to, že chtějí vypadat dobře, mít krásnou, vyživenou, hydratovanou pleť, rády experimentují a utrácejí peníze za různé kosmetické vychytávky. Konvenční kosmetické značky nebo kosmetické úkony, které slibují zázraky na počkání, jsou sice trendy, ale jejich dlouhodobý dopad na pleť je sporný, ba dokonce kontroverzní. Ptáte se, jak si dlouhodobě zajistit krásnou a zdravou pleť?

Složením čistá kosmetika je cestou ke zdravé pleti

Všechny ženy bez ohledu na věk mají společné to, že chtějí vypadat dobře, mít krásnou, vyživenou a hydratovanou pleť. Chtějí vypadat dobře, a proto rády experimentují a utrácejí peníze za různé kosmetické vychytávky. Je to pro ně přirozené, ale způsob, jakým k těmto kosmetickým procedurám přistupují, mnohdy není pro pleť přirozený. Konvenční kosmetické značky nebo kosmetické úkony, které slibují zázraky na počkání, jsou sice trendy, ale jejich dlouhodobý dopad na pleť je sporný, ba dokonce kontroverzní. Ptáte se, jak si dlouhodobě zajistit krásnou a zdravou pleť?

Čistou kosmetikou! Takovou, která se zaměřuje na čistotu složek, jednoduchost složení a sílu přírody. Čistá kosmetika, jejíž složení je bezpečné a účinné, poskytuje pleti přesně to, co potřebuje, a zároveň jí dodává to, co je pro ni přirozené. Kvalitní přírodní kosmetika na obličej a tělo je skutečně ideální volbou pro zdravou a krásnou pleť, a to na dlouhou dobu.

V čem je čistě přírodní kosmetika odlišná od té běžné v drogerii?

Kvalitní přírodní kosmetika se řídí heslem: jen tolik ingrediencí, kolik je nezbytné. Organismus nezatěžuje toxickými a pro tělo nepřirozenými látkami. Složky jsou získávány kontrolovaným a šetrným způsobem, aby byly zajištěny přírodní látky nejvyšší kvality bez poškození životního prostředí. Kvalitní přírodní kosmetický výrobek je obvykle certifikovaný, což znamená, že celý výrobní proces, stejně jako dosažení nebo pěstování surovin, vlastní zpracování a výroba, a dokonce i distribuce přírodních kosmetických výrobků, je pod dohledem certifikačního orgánu, který kontroluje postupy a přísné normy pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

prirodne-zlozenie-produktov

Tyto certifikované kosmetické značky jsou technologicky, výzkumně a celkově kosmeticky velmi vyspělé, takže jsou schopny cíleně vytvářet složení a textury výrobků na míru pleti těhotných žen, alergiků, problematické pleti s akné či růžovkou nebo citlivé pleti. Působí na pokožku do hloubky a stimulují samoléčebné a samoregulační procesy, aby se pleť dostala do rovnováhy a dosáhlo se tak požadovaného efektu dlouhodobého zlepšení jejího stavu.

VĚDELI JSTE, ŽE...?

Syntetické konzervanty, vůně, barviva, parafíny, silikony, emulgátory, mikroplasty, ftaláty, syntetické glykoly, minerální oleje představují jen část složek běžných kosmetických přípravků, které nejsou pro pokožku přirozené a zároveň jsou lidskému tělu cizí. Mohou na pokožce vytvořit „těžko prostupný film“ a zabránit jejímu vyživování, například ve formě hydratace. To je nesmírně důležité pro každý typ pleti nebo její aktuální stav.

Proč právě certifikovaná přírodní kosmetika?

1. Vyhnete se podráždění

Pokud má být vaše péče o pleť účinná, a to jak z hlediska výsledků, tak z hlediska zdraví pleti, proč sahat po přípravcích obsahujících umělé chemikálie, vůně, barviva, konzervační látky a parabeny? Používání kosmetiky s těmito složkami může způsobit podráždění a poškození pokožky, zejména pokud máte citlivou pleť. Pokud je výrobek klasifikován jako přírodní, neměl by obsahovat žádné syntetické složky. Naopak základem čistě přírodních produktů jsou přírodní oleje a rostlinné výtažky podobné látkám v lidské pokožce, a právě proto jsou čistě přírodní kosmetické produkty velmi dobře snášeny a vhodné i pro pokožku s výjimečnými potřebami.

TIP:

Při nanášení krému na pokožku dbejte na to, abyste nepoužívali krémy obsahující parabeny – jedná se o syntetické konzervační látky, které prodlužují trvanlivost výrobku. Ačkoli v současné době neexistují žádné důkazy o tom, že by parabeny souvisely s rakovinou, je důležité si uvědomit, že mohou zůstat v tkáních a v lidském těle. Preferujte produkty s přírodními složkami a konzervačními látkami.

zlozenim-cista-kozmetika

2. Lepší pro vaše celkové zdraví

Protože kůže je považována za bariéru, která brání vstupu toxinů do našeho těla, může jejich aplikace přímo na kůži zvýšit riziko jejich vstupu do krevního oběhu. Tyto škodlivé chemické látky mohou ohrozit vaše vnitřní orgány, což může v konečném důsledku zvýšit pravděpodobnost negativních zdravotních účinků. Čím více nepřirozených produktů používáte, tím vyšší koncentrace toxických látek se tak dostane do vašeho těla a způsobí problémy. Bylo zjištěno, že omezení těchto produktů zlepšuje nejen fyzické, ale i duševní zdraví a pohodu díky péči o sebe sama a duševní klid.

3. Šetří planetu

Čistě přírodní produkty neobsahují sulfáty, jež se často vyskytují v jiných produktech péče o pleť a kosmetických přípravcích, protože slouží jako čisticí prostředek. Sulfáty se vyrábějí z ropy, která je jedním z hlavních zdrojů skleníkových plynů. Vyhýbání se používání výrobků s obsahem sulfátů může pomoci zachovat přírodní prostředí, mořský život a volně žijící živočichy pro budoucí generace.

4. „Bez krutosti“

Mnoho výrobků pro péči o pleť a kosmetických přípravků je často testováno na zvířatech, což jim způsobuje zbytečné utrpení. Ačkoli se některé značky při prodeji prezentují jako „cruelty-free“, protože se netestují přímo na zvířatech, neznamená to, že složky, které používají ve svých výrobcích, nebyly tímto způsobem testovány. Vlády zavedly zákazy testování na zvířatech, ale mnohé z nich mají mezery. Jediný způsob, jak zajistit, aby produkty, jež používáte, byly 100% „bez krutosti“, je vybrat si přírodní, čisté produkty péče o pleť.

prirodna-kozmetika-na-tvar

Složení má jasný cíl

Bez ohledu na typ kosmetického přípravku by čistota složení a účinnost měly jít ruku v ruce. Ani relativně zdravá pleť však není zárukou, že kosmetický přípravek vaší každodenní péče nebude mít na vaši pleť negativní vliv. Proč? Pokud běžná kosmetika obsahuje chemické látky, nejsou s lidskou pokožkou kompatibilní, ale rostlinné výtažky z přírodní kosmetiky jsou s ní spřízněné, a proto mají schopnost podporovat a stimulovat přirozené biologické procesy pokožky, urychlovat hojení, zpomalovat stárnutí a chránit ji před škodlivými vlivy prostředí. V případě organické dermokosmetiky jde dokonce o dosažení samoregulace funkcí pokožky. Proto je třeba dát pokožce přesně to, co chce.

Doporučené produkty
Související články