DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Jak dermokosmetika pomáhá při léčbě kožních problémů?

Jak dermokosmetika pomáhá při léčbě kožních problémů?

ZDRAVÁ POKOŽKA
10. května 2022

Dermokosmetika dokáže měnit vzhled pokožky nejen na fyzické, ale i na biologické úrovni, dokáže ovlivnit fyziologii nejen normální, ale i problematické a poškozené pokožky, vlasů nebo nehtů. Pro jaké další výhody si ji zamilujete?

Jak dermokosmetika pomáhá při léčbě kožních problémů?

Když se řekne kosmetika, vybaví se nám například krém, který si naneseme na obličej nebo tělo, abychom vylepšili svůj vzhled. Ano, tak tomu bylo donedávna. V posledních několika desetiletích však kosmetický průmysl prošel revolucí. Díky vědeckému a technologickému pokroku a také díky detailnímu pochopení fyziologie kůže a jejích reakcí na běžně se vyskytující vnější nebo vnitřní faktory byly vyvinuty nové, pokročilé výzkumné techniky založené na dobře pochopeném fungování kůže. Porozumění fungování účinných látek a jejich nosičů otevřelo cestu ke vzniku nového odvětví – dermokosmetiky. Dokáže měnit vzhled pokožky nejen na fyzické, ale i na biologické úrovni, dokáže ovlivnit fyziologii nejen normální, ale i problematické a poškozené pokožky, vlasů nebo nehtů. Pro jaké další výhody si ji zamilujete?

Co je dermokosmetika?

Dermokosmetický průmysl dnes ví nesrovnatelně více o tom, proč pleť stárne a ztrácí pevnost, a také o tom, jak předcházet novým vráskám nebo kožním chorobám. Víme, že pokožka reaguje na vnější vlivy, jako jsou sluneční záření a znečištěné ovzduší. Rostoucí poznatky také zvyšují poptávku žen a mužů po skutečně účinných produktech. Ty jsou nyní díky vědeckému vývoji mnohem dostupnější, ačkoli dříve byly omezeny pouze na oblast medicíny. Dermokosmetika je tedy místem, kde se setkává kosmetika a dermatologie – nebo dokonce krása a zdraví.

Kosmetické versus dermokosmetické produkty

Přestože dermokosmetické přípravky nejsou stejné jako kosmetické přípravky, zkrášlující účinek rozhodně zůstává. Pozitivní je, že mají také dermatologicky potvrzené účinné látky. Skladba složek je zaměřena na odstranění kožních vad. To znamená, že se jedná o produkty, které zasahují do nejhlubších vrstev pokožky, působí takříkajíc zevnitř, a proto přinášejí lepší výsledky. Zatímco tradiční kosmetika nepůsobí na skutečné příčiny problémů a funguje pouze s okamžitým účinkem, dermokosmetika vyvolává fyziologické změny, transformuje pokožku a zlepšuje tak její momentální vzhled.

dermatologicky-testovana-kozmetika

Výhody dermokosmetiky

V praxi jsou dermokosmetické přípravky řazeny do kategorie kosmetiky, ale jsou vyvíjeny na základě vědeckého výzkumu, který zajišťuje jejich účinnost a bezpečnost při používání. Jedná se o produkty s klinicky ověřenými účinnými látkami, jejichž složení je navrženo tak, aby pečovaly o pokožku a chránily ji již od prvního použití. Kromě toho dermokosmetika bojuje proti kožním problémům také tím, že ve složení některých značek dermokosmetických přípravků jsou obsaženy zdraví prospěšné bakterie, které zajišťují zdravou mikroflóru a zabraňují akné a citlivosti.

Dermokosmetika tak přesahuje rámec vnější krásy: působí na příčiny kožních problémů, snižuje, nebo dokonce odstraňuje tyto dysfunkce. Dermokosmetika je nyní obor dermatologie, který využívá kosmetické přípravky k řešení různých kožních onemocnění. Proto se tyto dermokosmetické přípravky pravidelně používají ke zlepšení stavu suché, citlivé nebo stárnoucí pokožky, zánětlivých kožních onemocnění, jako jsou akné, růžovka, atopická dermatitida, lupenka a seboroická dermatitida.

Dermokosmetika rozumí rozmanitosti

Nemělo by se zapomínat, že dermokosmetika vychází z dermatologického výzkumu, který podporuje zohlednění velké rozmanitosti fenotypů kůže. Jsou přirozeným důsledkem vrozených faktorů, jako jsou etnický původ, genetika, pohlaví nebo věk, a vnějších faktorů jako slunce, klima, znečištění ovzduší, strava nebo životní styl. Proto by například Evropané neměli kupovat ochranu proti slunci a dermokosmetiku z Austrálie, protože složení výrobků je odlišné.

prirodna-dermokozmetika

Kdy sáhnout po dermokosmetice?

V běžné kosmetice jsme zvyklí na přesné určení cílové skupiny, například věkové skupiny 30+. Dermokosmetika se zaměřuje na konkrétní kožní onemocnění, jako jsou akné, atopická dermatitida nebo lupenka, a také na osoby, které při používání běžné kosmetiky trpí alergickými reakcemi. Dermokosmetika je oblíbená také u těhotných žen a těch, kteří ji používají k péči o své děti. Samozřejmě ji mohou využít i lidé, kteří mají rádi její čisté složení bez parfémů, barviv a umělých přísad.

Výhody dermokosmetiky ocení všichni, kdo ji potřebují:

  • k vyrovnání reaktivní, alergické pokožky a zmírnění její extrémní citlivosti;
  • k posílení ochranného pláště citlivé a hypersenzitivní pokožky;
  • ke zlepšení stavu suché nebo stárnoucí pokožky;
  • ke zmírnění jemných linek a vrásek;
  • ke zmírnění příznaků zánětlivých onemocnění kůže, jako jsou akné, růžovka, atopická dermatitida, psoriáza a seboroická dermatitida;
  • ke zlepšení fotoprotekce (ochrany před sluncem);
  • k léčení poruchy vypadávání vlasů či svrbění hlavy;
  • najít kosmetiku s čistým složením bez parapenů, umělých barviv, parfémů, syntetických látek.

Existují rozdíly i v rámci dermokosmetiky?

Ano, rozhodně. A velký! Aby byl výrobek označen za kvalitní dermokosmetický přípravek, měl by obsahovat pouze nesyntetické aktivní a přírodní složky a také formulace textur stanovené přísnými laboratorními testy. Ideální je, pokud je dermokosmetický přípravek také certifikován nezávislou certifikační organizací, což je zárukou kvality, čistoty, účinnosti a bezpečnosti výrobku. V současné době je na trhu jen velmi málo takových certifikovaných dermokosmetických značek, protože se jedná o časově náročný, přísný a zdlouhavý proces. Tyto certifikované značky již kromě kvalitya čistoty výrobků myslí i na ekologii a udržitelnost, což je jistě velmi sympatické.

ako-dermokozmetika-pomaha-na-kozne-problemy

Popularita dermokosmetiky je na vzestupu

Současný průzkum trhu uvádí, že rostoucí počet kožních onemocnění a touha po bezpečnosti, čistotě, transparentnosti a vědeckých poznatcích zvyšují celosvětovou poptávku po dermokosmetice. Stále více spotřebitelů se chce vrátit k „přírodní“ kráse, ale s podporou vědeckých poznatků a v souladu s trendy zdravého životního stylu a ochrany přírody. Posun kosmetiky do nové vědecké éry dermokosmetických výrobků skutečně dokáže řešit širokou škálu nedokonalostí pleti, a tím zlepšit kvalitu života a sebevědomí spotřebitelů.

VĚDELI JSTE, ŽE...?

Dermokosmetika se zrodila ve Francii v 60. a 70. letech 20. století. V té době vládly světu kosmetiky americké „kněžky“ Elizabeth Arden a Helena Rubinstein. Muži jako Jean-Charles Lissarague a Pierre Fabre, kteří měli doktorát z farmacie a pracovali pro farmaceutický průmysl, se rozhodli zaměřit na vývoj kosmetických výrobků. Jejich angažovanost v oblasti kosmetiky vzrostla zejména poté, co byl dětský pudr omylem kontaminován hexachlorfenem, v důsledku čehož zemřelo 35 dětí. V té době byly předpisy týkající se kosmetiky ještě poměrně nejasné, což vedlo k zavedení regulací a pravidelných kontrol. Nařízení bylo přijato ve Francii v roce 1975 a na evropské úrovni v roce 1978. Mnoho zásad, které se dříve uplatňovaly pouze ve farmaceutickém světě, bylo použito k vytvoření rámce pro kosmetiku, včetně pojmů jako odpovědná osoba nebo bezpečnostní profil výrobku.

Doporučené produkty
Související články