DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Jak vybrat ten nejlepší krém na opalování pro děti?

Jak vybrat ten nejlepší krém na opalování pro děti?

ZDRAVÁ POKOŽKA
3. července 2023

Jak vybrat ten nejlepší krém na opalování pro děti?

Každý rodič si přeje, aby bylo jejich dítě maximálně chráněno před zdravotními riziky. Pokud jde o léto, hledání nejlepší ochrany pro děti je jedním z důležitých úkolů rodičů. V článku přinášíme několik tipů, které vám pomohou s výběrem správného opalovacího krému.

Jak vybrat ten nejlepší krém na opalování pro děti?
1
Nedostatečná ochrana dětské pokožky může v dospělosti způsobit zdravotní problémy.

Děti a jejich pobyt na slunci si vyžaduje zvláštní pozornost a péči kvůli zvýšené citlivosti vůči škodlivým slunečním paprskům. Pouhých 10 – 15 minut stačí k počátečnímu zarudnutí dětské pokožky. Děti mají v porovnání s dospělými tenčí a jemnější pokožku, díky čemu jsou náchylnější ke spáleninám a dlouhodobému poškození kůže. Jejich pokožka také obsahuje méně melaninu, pigmentu, který poskytuje přirozenou ochranu před UV zářením. Mohou se spálit rychle, dokonce i když je zamračeno nebo chladnější dny. Spálení od slunce v dětství zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže v pozdějším věku. Je proto nesmírně důležité dětskou pokožku před sluncem dostatečně chránit.

VĚDĚLI STE, ŽE?

Silné spálení od slunce v dětství může až pětinásobně zvýšit riziko rakoviny kůže v pozdější dospělosti.

Jak vybrat správný opalovací krém pro děti?

Při výběru opalovacího krému pro děti je důležité sledovat složky, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a účinnost. Hledejte opalovací krémy speciálně navržené pro děti, protože jsou šetrnější k jejich citlivé pokožce. Dětská pokožka nedokáže dostatečně produkovat pigmenty, které se považují za přirozenou sebeochranu a tedy ani „opravovat“ poškození způsobená UV zářením. Proto spálení od slunce ať už se jedná o prvotní zarudnutí pokožky, je potřeba se vyhýbat. Zde je několik aspektů, které je nutné brát do úvahy a zvážit při výběru opalovacího krému pro děti:

2_1_1
Vyhledávejte produkty speciálně navržené pro děti.

1. Bezpečné UV filtry

Některé chemické složky opalovacích krémů, jako je oxybenzon a oktinoxát, vyvolaly obavy ohledně jejich hormonálních účinků nebo citlivosti pokožky. Zejména u malých dětí je důležité vyhnout se opalovacím krémům s obsahem těchto složek.

 • U těchto UV filtrů si můžete být jisti, že saháte po bezpečném přípravku:
 • bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,
 • diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate,
 • ethylhexyl salicylate,
 • ethylhexyl triazone.

TIP

Pokud na obalu produktu naleznete uvedený certifikát CSE či Eco Control, zaručuje to, že v produktu nejsou použity žádné škodlivé UV filtry.

3_2
Děti se světlejší pokožkou a zrzavými vlasy jsou náchylnější ke spálení od sluníčka.

2. Bez syntetické parfemace

Vybírejte produkty, které neobsahují syntetické aroma – právě ty jsou častokrát nosiči kožních problémů, jako jsou alergie a pigmentace. V certifikovaných přírodních značkách naleznete POUZE vůně z přírodních extraktů. Tyto přípravky nezpůsobují podráždění pokožky nebo alergické reakce, co je důležité pro citlivou dětskou pokožku.

3. Širokospektrální opalovací krém

Zajistěte, aby opalovací krém poskytoval širokospektrální ochranu, co znamená, že chrání před UVA i UVB paprsky.

  4. S podpůrným složením

  Správná hydratace pomáhá předcházet nemocím souvisejícím s teplem a udržuje jejich pokožku zdravou a hydratovanou a regenerovanou. Obzvláště účinné jsou vitamin E (Tocopheryl Acetate), ektoin (Ectoin), vitamin C (Ascorbil Palmitate), Pantenol (Panthenol).

  Chraňte dětskou pokožku bez chemikálií

  Detskú pokožku môžete ochrániť bez použitia chemikálií. Certifikované prírodné značky obsahujú nielen spoľahlivú ochranu pred UV žiarením, ale i ďalšie nemenej dôležité zložky, ktoré prispievajú k celkovej vitalite pokožky.


  Sluneční ochrana od DADO SENS pro děti obsahuje:

  • pouze bezpečné UV filtry,
  • širokospektrální ochranu – tedy ochranu před UVA a UVB zářením,
  • kromě ochrany a podpůrné složky (které ještě znásobují ochranu) dodávající pokožce potřebnou hydrataci a regeneraci,
  • jsou vhodné pro suchou, citlivou a jemnou dětskou pokožku,
  • jsou voděodolné,
  • jsou bez sporných látek – tedy bez zmiňovaných syntetických vůní, silikonů, ftalátů, mikroplastů, PEG či parafínů!
  5_1
  Opalovací krém pro děti SPF 3O jemně ošetřuje a regeneruje dětskou pokožku.

  Dermatologicky potvrzená ochrana

  Speciálně vyvinutý krém na opalování DADO SENS pro děti obsahuje bohatou emulzi s vysokou ochranou proti UV záření. Složení je vhodné také na atopický ekzém nebo suchou pokožku. Obsahuje organický jojobový a mandlový olej, který jemně ošetřuje a regeneruje dětskou pokožku. Bezpečnost a čistota produktu je to, co ve všech produktech sluneční ochrany DADO SENS naleznete.

  Doporučené produkty
  Související články