DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Péče o citlivou pleť u dětí a miminek

Péče o citlivou pleť u dětí a miminek

ZDRAVÁ POKOŽKA
6. února 2023

Citlivá pokožka u dětí a miminek je častým problémem, který si vyžaduje zvýšenou pozornost. Co je příčinou citlivé pokožky u dětí a jak ji správně ošetřovat? V tomto článku se dozvíte, jak rozpoznat citlivou pokožku, jak se jí vyhnout a jak ji správně ošetřovat.

Péče o citlivou pleť u dětí a miminek
Headerbild-2.0
Citlivá pokožka u dětí a miminek vyžaduje speciální pozornost.

Citlivá pokožka u dětí a miminek se může projevovat v podobě suché pokožky, ekzémů či dokonce neurodermatitidy (atopický ekzém, atopická dermatitida), o které jsme psali v tomto článku. U miminek bývají nejvíce postiženy oblasti jako je obličej, hlava a krk, ale také pokožka rukou a nohou. U malých dětí se ložisko ekzému přesouvá směrem k ohybu lokte a zadní části kolen. Často je postižena také oblast obličeje a krku. Kromě toho se vyskytuje ekzém i na rukou.

Dizajn_bez_n_zvu-47
Ekzém a nepříjemné svědění suché citlivé pokožky je častým problémem hlavně u dětí a miminek.

To, co děti nejvíce trápí na suché pokožce a neurodermatitidě, je velmi nepříjemné svědění. Miminka a děti se instinktivně škrábou, co následně způsobuje zhoršení ekzému, zarudnutí a zanícení pokožky (bakteriální superinfekci). Stav pokožky se výrazně zhoršuje.

Jedná se o začarovaný kruh, který je obtížný pro děti i rodiče a často je obírá o kvalitní spánek. Správné čištění a náležitě zvolená péče o citlivou dětskou pokožku může pomoci zmírnit svědění a zklidnit pokožku.

TIPY PRO ČIŠTĚNÍ A PÉČI

Neurodermatitidu nelze vyléčit a predispozice k neurodermatitidě je dědičná. Je však možné zmírnit její příznaky a zlepšit kvalitu života terapií a důslednou péčí se správnými přípravky. S velkou dávkou trpělivosti je možné prodloužit období bez příznaků a zmírnit recidivu. Pro velmi suchou, šupinatou a svědivou pokožku, která je typická pro děti s neurodermatitidou (atopickým ekzémem, atopickou dermatitidou), se doporučuje hydratační, zklidňující péče. Velmi vhodné jsou například pečující přípravky s rostlinnými oleji, dexpanthenolem, zinkem a ureou. Kromě terapie léky je vhodné aplikovat na pokožku také pečující přípravky, které byly speciálně vyvinuty pro potřeby citlivé a suché dětské pokožky.

DADO_SENS_Extroderm_Pflegeserie_Original_10170-2
Produktová linie EXTRODERM poskytuje suché a citlivé pokožce miminek a dětí zklidňující a hydratační péči.

TIPY PRO CITLIVOU POKOŽKU U MIMINEK A DĚTÍ

Abyste co nejméně dráždili pokožku a předešli tak rozšíření neurodermatitidy, je důležité identifikovat spouštěcí faktory (například zapisováním si do deníku) a pak se jim, pokud možno vyhýbat:

  • Nenoste vlněné oblečení přímo na pokožce – ideální je bavlněné oblečení volného střihu
  • Vyhněte se neklidu a stresu
  • Nedávejte si dlouhou horkou koupel/sprchu a pokožku pouze jemně osušte
  • Pro citlivou dětskou pokožku používejte speciální sluneční ochranu. Krém na opalování pro děti od DADO SENS FAKTOREM SPF 30, který je voděodolný a má bohaté olejové složení.
  • Pokožku je ideální ráno a večer po jemném a šetrném vyčištění, jemně nakrémovat. Pokud je velmi suchá, zarudlá nebo velmi svědí, můžete ji několikrát denně ošetřit krémem nebo balzámem.

PRODUKTY PRO CITLIVOU DĚTSKOU POKOŽKU

Dizajn_bez_n_zvu-48
Pleťový balzám EXTRODERM mimořádně jemně ošetřuje a zklidňuje suchou pokožku v každé věkové kategorii. Je ideální pro děti a miminka.

Pleťový balzám EXTRODERM s omega komplexem, jojobovým olejem a ureou jemně ošetřuje a zklidňuje suchou pokožku všech věkových kategorií. Podporuje schopnost pokožky zadržovat vlhkost a posiluje její přirozenou odolnost.

Šampon EXTRODERM jemně čistí a zklidňuje suchou, šupinatou a citlivou pokožku hlavy, čím pomáhá zmírnit svědění. S jemnými povrchově aktivními látkami a solí z Mrtvého moře je vhodný pro každodenní mytí vlasů.

Sprchový krém EXTRODERM jemně čistí a zklidňuje suchou pokožku každého věku. Podporuje schopnost pokožky zadržovat vlhkost a posiluje její přirozenou odolnost. Sprchový krém s omega komplexem a panthenolem můžete použít také jako přísadu do koupele.

Doporučené produkty
Související články