DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Co je kožní bariéra? Je ta vaše zdravá?

Co je kožní bariéra? Je ta vaše zdravá?

ZDRAVÁ POKOŽKA
28. září 2023

Co je kožní bariéra a proč je důležitá pro vaši kůži a celkové zdraví? Možná jste si ještě nikdy nepoložili tuto otázku, ale správná péče o vaši kožní bariéru může mít obrovský vliv na zdraví a vzhled vaší pleti. V tomto článku se dočtete, jak můžeme udržet vaši kožní bariéru v kondici a jak pracovat s jejím poškozením.

Co je kožní bariéra? Je ta vaše zdravá?
Poškození kožní bariéry značně přispívá ke zvýšené citlivosti pleti.
Poškození kožní bariéry značně přispívá ke zvýšené citlivosti pleti.

Co je kožní bariéra?

skin-barrier_
Svědění, zarudnutí, suchost, lámavost pokožky, popraskaná kůže a různé typy vyrážek signalizují, že vaše kožní beriéra je poškozena.

Kožní bariéra, známá také jako hydrolipidový plášť, představuje ochrannou vrstvu vaší pokožky, která zabraňuje vnějším škodlivým vlivům, jako jsou mikroorganismy, alergeny či toxiny. Je to takzvaná první linie obrany před vnějším světem.

Existuje několik příznaků, které by mohly naznačovat, že vaše kožní bariéra může být poškozena. Častými příznaky jsou svědění, zarudnutí, suchost, lámavost pokožky, popraskaná kůže a různé typy vyrážek.

Důležitost kožní bariéry

Kožní bariéra má několik klíčových úkolů. Jak jsme již zmínili, chrání vaši pokožku před vnějšími vlivy, včetně mikroorganismů, alergenů, toxinů a nebezpečného UV záření ze slunce. Tato bariéra udržuje tyto faktory na povrchu pokožky a brání jim v pronikání do těla. Kromě toho:

1.Udržuje i optimální hladinu hydratace v pokožce, čímž zabraňuje jejímu vysušení a různým kožním problémům.

2. Silná kožní bariéra pomáhá v prevenci zánětlivých reakcí . Když je bariéra oslabená, mohou se vytvořit záněty, které způsobují otok, zarudnutí a bolest. To může vést ke zvýšené citlivosti pokožky.

kozna_bariera_dado_sens
Obecně platí, že osoby s oslabenou bariérou mohou být náchylné k kožním infekcím a problémům, které souvisejí s citlivostí.

Pravděpodobně mám poškozenou kožní bariéru - moje pokožka je citlivější než obvykle. Co dělat pro zlepšení jejího stavu?

1. Vyhněte se agresivním produktům
Prvním krokem k obnově kožní bariéry je vyhýbání se agresivním čisticím prostředkům, mýdlům a produktům obsahující škodlivé látky, jako jsou silikony, ropné deriváty a zejména syntetické vůně, které jsou ve většině hlavní příčinou podráždění. Tyto látky mohou poškodit kožní bariéru. Namísto toho zvolte jemná a šetrná čistidla, která nevysušují pokožku.

VĚDĚLI STE, ŽE?

Kosmetika DADO SENS nepoužívá v žádném ze svých produktů škodlivé agresivní látky, jako jsou silikony, ropné deriváty, sloučeniny PEG či syntetické vůně.

2.Hydratujte
Důkladná hydratace je klíčová pro obnovu kožní bariéry. Dodržujte důslednou hydrataci, protože poškozená kožní bariéra je náchylná ke ztrátě vlhkosti. Nezatěžujte pokožku příliš velkým množstvím produktů a vyhněte se agresivním peelingům , které by mohly situaci zhoršit.

3. Vyhněte se příliš častému mytí
Nadměrné mytí může odstranit přirozené oleje z pokožky a oslabit kožní bariéru. Myjte pleť pouze podle potřeby, a to šetrným způsobem.

4. Používejte vhodné make-upy
Pokud používáte make-up, zvolte produkty, které jsou vhodné pro citlivou pokožku a neobsahují agresivní složky. Před spaním důkladně odstraňte make-up a pečlivě očistěte pokožku.

TIP

Hypersenzitivní Make up od certifikované přírodní dermokosmetiky DADO SENS je určen pro citlivou až přecitlivělou pokožku, má ošetřující až protizánětlivé účinky a zároveň posiluje kožní bariéru pleti.

Přírodní dermokosmetika pro citlivou pleť, která zlepší stav poškozené kožní bariéry

Linie PROBALANCE poskytuje ochranu a zklidňuje citlivou pokožku náchylnou k alergiím. Obsahuje kořen lékořice, který zmírňuje podráždění. Pokožka s poškozenou kožní bariérou potřebuje silné uklidňující složky a to je to, co v linii PROBALANCE můžete najít.

probalance-linia
Linie PROBALANCE zajišťuje, aby pleť vlivem škodlivých faktorů z okolního prostředí – ihned nereagovala přehnaným zarudnutím, pálením či svěděním.

Kosmetika pro zralou citlivou pleť, která léčí kožní bariéru a zároveň vyhlazuje vrásky

Máte citlivou pleť a zároveň chcete dopomoci pleti k vyšší elasticitě a ztrátě vrásek? Je to možné. Linie REGENERATION E obsahuje vzácnou složku - ektoin , který nejenže zbavuje citlivosti, ale zbavuje pleť i vrásek. Ektoin svými vlastnostmi zvyšuje imunitu pleti, regeneruje, zklidňuje, urychluje hojení akné a snižuje zarudnutí.

regE-linia
Ektoin díky silným hydratačním, regeneračním a ochranným účinkům dokáže zpomalit stárnutí a redukovat výskyt již existujících vrásek.

Péče o vaši kožní bariéru není jen o kráse, ale také o zdraví. Ujistěte se, že je vždy v optimální kondici a ochraňuje vás před vnějšími faktory, abyste mohli žít zdravě a pohodlně se svojí pokožkou.

Doporučené produkty
Související články