DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Zázrak jménem ektoin, který vás zbaví citlivosti, vrásek i akné v pozdním věku. Jak je to možné?

Zázrak jménem ektoin, který vás zbaví citlivosti, vrásek i akné v pozdním věku. Jak je to možné?

UDRŽITELNÁ KRÁSA
29. května 2023

V kosmetickém průmyslu se velmi ojediněle setkáte se složkou, která zaujme svými silnými účinky a ekologickou stránkou zároveň. Řeč je ektoinu, přírodní složce, která je označovaná jako multitalent. Pokud jste o něm neslyšeli, čtěte dál.

Zázrak jménem ektoin, který vás zbaví citlivosti, vrásek i akné v pozdním věku. Jak je to možné?
Dizajn_bez_na_zvu_1_
Ektoin je přírodní látka, která má úžasné vlastnosti na ochranu buněk.

Co ektoin je?

Ektoin je přírodní látka, která zachovává život mikroorganismů žijících v extrémních přírodních podmínkách jako jsou slaná jezera, horké sirné prameny nebo pouště s vysokými koncentracemi solí, UV zářením a extrémními výkyvy teplot. Dovedete si představit, že díky ektoinu tyto mikroorganismy dokáží přežít v podmínkách, které jsou jedny z nejhorších na Zemi? A víte proč? Protože ektoin má vysokou schopnost vázat vodu uvnitř buněk, čím brání rozkladu, resp. usmrcení buněk. A teď si představte, že tento zázrak máte na pleti vy ☺, je to úžasný pocit bezpečí a ochrany pleti, můžete nám věřit.

TIP

ECTOIN Anti-aging fluid může být alternativou denního i nočního krému. Poskytuje intenzivní hydrataci, regeneraci kožních buněk a podporuje přirozenou odolnost pokožky.

Pomocník v boji proti akné

Vzhledem k tomu, že ektoin má silnou schopnost vázat vodu, má schopnost chránit lidský epitel před alergeny a škodlivými látkami. Proto je ektoin oblíbená složka v kosmetice na problematickou pleť.

Pokud pociťujete na vaší pokožce zanícené či hnisavé akné, můžete sáhnout po produktu obsahujícím ektoin, ten pokožku uklidní a zmírní otoky, a to bez vedlejších účinků. Svými ochrannými vlastnostmi urychluje hojení akné a snižuje zarudnutí a záněty.

DADO_SENS_-_ECTOIN_Anti-Aging-Fluid_Pressformat_8166_1
Ektoin je přírodní látka, která má úžasné vlastnosti na ochranu buněk.
5c8c5c17-6d36-4523-bb4c-786c5bffda3a
Ektoin fluid od značky DADO SENS je bez vůní, barviv, PEG, parafínu, silikonů, parabenů, konzervantů a živočišných výtažků.

Hydratační zázrak

Právě pro jeho schopnost vázat vodu, je ektoin hydratační zázrak pro buňky pokožky. Pravidelné používání přípravků s obsahem ektoinu napomáhá předejít suché a šupinaté pokožce. Po jeho nanesení pokožka zůstává hydratovaná po dlouhou dobu, a to jakákoli pokožka. Tato zvýšená hydratace má totiž protizánětlivý charakter, proto je ektoin doporučován také u pozdního akné, kde je potřeba intenzivně hydratovat a zároveň působit protizánětlivě. Ektoin tak svými vlastnostmi zvyšuje imunitu pleti, regeneruje, zklidňuje, urychluje hojení akné a snižuje zarudnutí.

VEDELI STE, ŽE?

Cena ektoinu se pohybuje v tisících eur za kilogram, proto je někdy obtížné najít výrobek s označením obsahu ektoinu. Je velmi cenný.

Ochrana před UV zářením

Dalším účinkem na pokožku je ochrana buněk před poškozením z UV záření. Jak to dokáže? Ektoin chrání Langerhansovy buňky (patří do imunitního systému pokožky) jinak než UV filtry. Zatímco UV filtry brání průniku UV záření do pokožky, ektoin snižuje tvorbu volných radikálů, které se tvoří po UV záření a poškozují buňky, a tím pokožku chrání proti poškození. Dá se tak říci, že Ectoin fluid je skvělým pomocníkem hlavně pro ty, kteří trpí citlivostí, akné či jiným problémem pleti. Kromě skvělých hydratačních, protizánětlivých či anti-aging vlastností, dokáže pleť silně chránit proti poškození z UV záření. Například na dovolené, kdy se přímo vystavujete slunečnímu záření, je nezbytné aplikovat sluneční přípravek s UV filtrem, protože samotný ektoin nechrání přímo před UV zářením, ale zmírňuje jeho následky.Ochrana před foto-agingem

Hydratace, ochrana před poškozením z UV záření a zrychlená regenerace buněk vedou k tomu, že dlouhodobá a pravidelná aplikace ektoinu prokazatelně chrání před tzv. foto-agingem nebo také fotostárnutím. Předčasné stárnutí je způsobeno opakovaným vystavováním pleti ultrafialovému záření, především ze slunečního záření nebo z umělých zdrojů. Projevuje se tvorbou vrásek, snižující se elasticitou kůže a tvorbou pigmentových skvrn.

Anti-aging účinek

Díky silným hydratačním, regeneračním a ochranným účinkům dokáže zpomalit stárnutí. Pomáhá pokožce redukovat výskyt vrásek. Jak jsme již zmiňovali výše, právě pro jeho schopnost chránit pokožku před UV zářením, působí jako prevence před tzv. zářením. foto-agingem. Ektoin je skutečný multitalent, proto je právem označovaný za zlato kosmetického průmyslu.

DADO_SENS_-_ECTOIN_ANTI-AGING-FLUID_Internet_9274
Před nanesením Ektoin fluidu je velmi důležité, aby byla pokožka dostatečně vyčištěná. Pokožka by měla být zbavena všech nečistot, zbytků mazu a make-upu.

Na své si přijdou také ti, kteří jsou ekologicky uvědomělí

Ektoin je biologicky odbouratelný a šetrný k životnímu prostředí, co z něj činí skvělou volbu pro ekologicky uvědomělé spotřebitele. Také jedním z hlavních důvodů, proč je ektoin v kosmetice tak oblíbený je, že se velmi dobře rozumí s jinými složkami.

TIP

Ektoin je jednou z hlavních složek anti-aging řady REGENERATION E na zralou, citlivou pleť, která potřebuje regeneraci, ale zároveň šetrné složení a účinnost. V kombinaci s biotinem a zinkem dosahují produktů REGENERATION E s obsahem Ektoinu skvělých výsledků.

Doporučené produkty
Související články