Dárek maska na obličej mini REGENERATION E v hodnotě 350 kč ke každé objednávce nad 1475 kč

Citlivá pokožka potřebuje bezpečnou ochranu před sluncem

Citlivá pokožka potřebuje bezpečnou ochranu před sluncem

PRODUKTOVÝ SVĚT
19. července 2023

Správná péče o citlivou pokožku je nesmírně důležitá nejen pro krásu naší pleti, ale hlavně pro její zdraví. Lidé s citlivou a velmi senzitivní pokožkou jsou při výběru opalovacího krému obzvláště opatrní. V článku vám představíme dermatologické produkty sluneční ochrany, u kterých se nemusíte obávat nežádoucích účinků.

Citlivá pokožka potřebuje bezpečnou ochranu před sluncem
dermo_ochrana
Ľudia s citlivou pokožkou by mali byť pri výbere opaľovacích prípravkov obzvlášť pozorní.

Také citlivá pokožka si může užívat sluneční paprsky, ale musíme vědět, jak se správně chránit. Někteří lidé s velmi citlivou pokožkou nedůvěřují opalovacím krémům, často mají výsyp či alergii. Obvykle se jedná o reakci citlivé pokožky na složení produktu. Jak se tomu vyhnout?

Reaguje citlivá pokožka podrážděním na sluneční záření nebo na složení produktu?

Dermatologicka_SUN_ochrana_1_
Nesprávně zvolený krém na opalování může značně narušit její kožní bariéru.

Hlavním spouštěčem sluneční alergie jsou UVA paprsky. ALE. Ne každé podráždění je automaticky alergií na slunce. Častým viníkem podráždění pokožky jsou právě složky v opalovacích krémech. Množství problémů s citlivou pokožkou souvisí s nesprávně zvoleným opalovacím krémem. Mnohé chemikálie v opalovacích krémech nezpůsobují nežádoucí reakce, dokud nejsou vystaveny UV záření. To vede ke klamavé domněnce, že podráždění vzniklo ze slunečního záření. Konvenční opalovací krémy může vaše pokožka dobře snášet dokud ji nevystavíte slunci, ale jakmile jsou vystaveny UV záření, dochází k chemickým reakcím, které způsobují nepříjemné podráždění pokožky.

To, že sluneční záření potenciálně zvyšuje riziko vzniku rakoviny pokožky, všichni dobře víme. Ale o tom, že některé krémy na opalování mohou ohrozit ochrannou bariéru a zdraví naší pokožky, je informací méně. Ohrožena je obzvláště citlivá pokožka.

Vaši pokožku chraňte od těchto přísad

Vyhledávajte neparfémované a hypoalergenní receptury. Vůně jsou běžné alergeny, které mohou způsobit podráždění pokožky. Vybírejte si přírodní krémy na opalování, které neobsahují syntetické parfemace a jsou dermatologicky testovány, abyste minimalizovali riziko nežádoucích reakcí. V případě dětí je kvalita a složení velmi důležitá. Ve spojení s UV zářením, zejména u UV-A, mohou vonné látky, barviva nebo konzervační látky vést k podráždění i u mírně citlivé pokožky.

VĚDĚLI STE, ŽE?

Lidé s citlivou pokožkou jsou po chemickém peelingu či ošetření laserem obzvláště náchylní k poškození jejich pokožky slunečním zářením. Sluneční ochrana je v těchto případech nezbytná.

Hydratační a podpůrné složky

Je možné, aby opalovací krém chránil před slunečním zářením a zároveň doplnil pokožce regenerační a hydratační složky? Ano! Jedním z důležitých faktorů je udržovat citlivou pokožku po dobu, kdy je pokožka vystavena sluníčku, vyživenou. V opalovacím krému pro citlivou pokožku by neměly chybět složky jako jsou aloe vera, alantoin, pantenol či vitamín E. Podpůrné složky mají čestné místo v každém produktu sluneční péče DADO SENS. Kromě hydratace pomáhají pokožku zklidňovat a regenerovat.

Dermatologicka_SUN_ochrana_2__1
Slunci vystavená pokožka potřebuje ke své regeneraci a hydrataci výživné látky.

Vsaďte na dermatologické SUN produkty

Dermatologicka_SUN_ochrana_3_
Dermatologicky potvrzenou ochranu naleznete ve všech produktech DADO SENS.

Všechny přípravky DADO SENS jsou vhodné pro citlivou pokožku obličeje i celého těla. Jsou na přírodní bázi bez syntetických vůní, barviv, konzervačních látek, silikonů a škodlivých UV filtrů! Naopak obsahují pouze bezpečné UV filtry s množstvím podpůrných složek.

Ektoinový komplex spolu s alantoinem či jojobovým olejem v krému na opalování SPF 30 s vysokou sluneční ochranou, vaši pokožku ochrání nejen před UV zářením, ale udrží ji hydratovanou a vyživenou.

Tyčinka na opalování SPF 50 poskytuje dermatologickou ochranu před UVA a UVB zářením. Je velmi vhodná na lícní kosti, nos, čelo, ramena a uši.

Doporučené produkty
Související články