DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Jak rozpoznat alergii na slunce a jak jí předcházet?

Jak rozpoznat alergii na slunce a jak jí předcházet?

ZDRAVÁ POKOŽKA
13. července 2023

V článku se dočtete jak rozpoznat alergii na slunce. Na co si dávat pozor při výběru kosmetiky a co účinně funguje? Představíme spolehlivou ochranu pokožky proti sluneční alergii.

Jak rozpoznat alergii na slunce a jak jí předcházet?
sls
Sluneční alergie se může objevit na každém typu pokožky.

Jaká je definice alergie na slunce?

Pod pojmem alergie na slunce si většina z nás představí nežádoucí reakci organismu na sluneční záření. Sluneční záření zapříčiňuje změny v pokožce, které tělo považuje za nepřirozené, a právě různé projevy jako jsou puchýřky a zarudnutí, jsou obranným mechanismem organizmu před poškozením. Sluneční alergie je obecně široký pojem a může mít různé příznaky a trvání.

Najčastejšie príznaky alergie na slnko:

  • několik hodin po slunění se na vaší pokožce objeví zarudnutí, puchýře či silné svědění,
  • u některých typů se může objevit už po chvíli strávené na slunci,
  • objevuje se hlavně na těch částech těla, které na slunce nejsou zvyklé (dekolt, ramena, krk, ruce, nohy).

Všeobecně platí, že pokud se na vaší pokožce po pobytu na slunci objeví nepřirozené změny, pravděpodobně trpíte sluneční alergií.

clanok1

Dva nejčastější typy sluneční alergie

1.polymorfní světelná erupce (PLE) - nejčastější forma alergie na slunce. Objevuje se zejména u lidí se světlejším typem pokožky. Je to alergická reakce mezi UV světlem a proteiny v pokožce. Obvykle se vyskytuje na jaře a začátkem léta, s postupujícím létem je méně pravděpodobné, že se bude opakovat.

Prejavy: akné, husté skupiny červených škvŕn a hrbolčekov vyskytujúce sa okrem tváre aj na dolných končatinách, hrudníku a rukách. Môže byť sprevádzaná svrbením či pálením. PLE môže spôsobiť miernu vyrážku, ktorá potrebuje krátky čas na zahojenie až po rozsiahlu nepríjemnú erupciu. Zvyčajne sa prejavuje na častiach kože, ktoré sú počas zimy zakryté.

TIP

Kľúčom môže byť certifikovaná dermatologická slnečná ochrana vytvorená dermatológmi na báze čistého zloženia.

clanok3
Sluneční alergie se může objevit jako kombinace PLE a fotoalergické erupce.

2. fotoalergická erupce fotoalergická erupce – Fotoalergie vzniká tak, že chemická látka obsažena v produktu je aktivována ultrafialovým světlem. Způsobují ji lokální produkty aplikované na kůži s potenciálně dráždivým rizikem. Jde hlavně o vonné složky, aromatické látky a sporné látky (škodlivé UV filtry) obsažené v opalovacích krémech. Složky po vystavení UV záření mohou spustit alergickou reakci a právě fotoalergická reakce se může objevit v kombinaci s PLE. Pozitivum může být, že pokud jste již letos zažili fotoalergickou reakci, pravděpodobně se s ní už nesetkáte. Ale může se opakovat každý rok.

Projevy: Připomíná ekzém, při akutní reakci se mohou objevit suché šupinaté fleky.

Jak se chránit a eliminovat její vznik?

Produkty na opalování bez obsahu tuků a emulgátorů, které při kontaktu kůže s UV zářením nevyvolávají biochemický proces způsobující vyrážky či alergický výsyp. Také péče po opalování by měla být v podobě gelu bez obsahu tuku či oleje. Během celého pobytu na dovolené byste neměli používat tělová mléka s obsahem tuku či lipidů a zvýšit pozornost byste měli i při ostatních kosmetických produktech, stravě či lécích.

clanok4_1
Dado sens fluidy neobsahují žádné tuky a emulgátory.

VĚDĚLI STE, ŽE?

Přírodní kosmetika DADO SENS je bez škodlivých UV filtrů, silikonů, ropných derivátů, mikroplastů a dalších sporných látek, které mohou zapříčinit fotoalergickou reakci?

Spolehlivá ochrana proti slunečním alergiím

clanok5
Všechny produkty z linie SUN mají klinicky potvrzený účinek.

Všechny produkty z linie DADO SENS SUN mají klinicky potvrzený účinek a dermatologicky vyvinutou ochranu před UV zářením pro citlivou a alergickou pokožku. Jemné složení je přizpůsobeno různým potřebám, včetně jemné dětské pokožky.

Obsahují komplex účinných látek, který nejen chrání před UV zářením, ale podporuje také přirozenou bariéru pokožky, chrání buňky a hydratuje. Komplex vysoce účinných látek SymUrbanTM jako ektoin, vitamín E, panthenol, alantoin, mandlový či jojobový olej znásobují celkový efekt a kvalitu péče.

Opalovací fluid proti slunečním alergiím SPF 20

Opalovací fluid proti slunečním alergiím obsahuje speciální složení, které je vyvinuto pro osoby trpící slunečními alergiemi. Kromě komplexu SymUrbanTM, který chrání před poškozením buněk, hydratuje a regeneruje, obsahuje také rýžový kvas, který má antioxidační účinek. Spolu s vitamínem E a ektoinem poskytují vysokou dávku antioxidantů, které mají prokazatelně pozitivní účinek na eliminování projevů sluneční alergie po jejich aplikaci. Navíc má také anti-aging efekt.

Doporučené produkty
Související články