DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Make-up na akné nebo pro citlivou pleť

Make-up na akné nebo pro citlivou pleť

ZDRAVÁ POKOŽKA
9. srpna 2022

Make-up na akné nebo pro citlivou, podrážděnou pleť je mnohokrát problém. Znáte to, v některých dnech prostě make-up nepřichází v úvahu. Zarudnutí, vyrážky a naše nedokonalosti rozhodně nechceme ukazovat celému světu.

Make-up na akné

make-up-pro-citlivou-plet

Make-up na akné nebo pro citlivou, podrážděnou pleť je mnohokrát problém. Znáte to, v některých dnech prostě make-up nepřichází v úvahu. Zarudnutí, vyrážky a naše nedokonalosti rozhodně nechceme ukazovat celému světu. Na rande nebo v práci chceme vypadat dobře, zvedne nám to náladu a sebevědomí, i když jen na pár hodin. Je však používání make-upu vhodné i v případě, že nás trápí akné? Neuškodíme si tím ještě víc?

Běžný konvenční make-up obvykle příliš zatěžuje citlivou pleť: zarudnutí, vyrážky, pupínky nebo pustuly, které chcete skutečně skrýt, se mohou zhoršit už po jedné aplikaci. Běžné make-upy obsahují umělé látky, barviva, silikony či konzervanty, které představují riziko pro citlivou pleť. Jeho složky mohou dokonce přispět ke zvýšené činnosti mazových žláz a ucpávání pórů, či zahřátí pokožky, zvýšenému zarudnutí a podráždění, čímž se stav pleti může ještě více zhoršit.

Dnes již existují řešení i pro velmi citlivou hypersenzitivní pleť, neurodermatitidu, akné či rosaceu – pokud dodržíte několik rad.Na co je třeba myslet při výběru make-upu pro citlivou pleť:

VÝBĚR ZNAČKY MAKE-UPU

Důležité je, abyste si sestavili kompletní pleťový program péče - od čištění,pleťových produktů, make-upu, pudru až po řasenku, které jsou speciálně navrženy pro potřeby citlivé pleti. Na rozdíl od „normálních“ běžných produktů, certifikované dermatologické přípravky neobsahují žádné složky, které často spouštějí alergie, dráždí kůži nebo ucpávají póry. Svým složením kontrolují činnost mazových žláz a obsahují protizánětlivé ingredience. Jednou z těchto dermatologických značek je DADO SENS Dermacosmetics.

SPECIÁLNÍ SLOŽENÍ MAKE-UPU

Make-up pro citlivou pleť obsahuje speciální přírodní složky, například pro tlumení zánětu, zklidnění a hydrataci, aby se pleť pod make-upem cítila příjemně a neslupovala se. Kvalitní make-up na citlivou pleť musí kromě krycí schopnosti poskytovat také „uklidňující“ a protizánětlivé účinky, které se o pleť zároveň postarají.

DERMATOLOGICKÁ ÚČINNOST

Pokud jde o překrytí nedokonalostí pleti, smysl má vysoké krytí a dlouhotrvající make-up. Ideální jsou minerální pigmenty s vysokým stupněm čistoty.

KOMBINACE KOSMETICKÝCH PŘÍPRAVKŮ

Používejte produkty s podobnými složkami, které se navzájem doplňují, jako je make-up a pudr ze stejné kosmetické řady. Potom vaši pokožku nebude zbytečně dráždit příliš mnoho různých látek.

BUĎTE OPATRNÝ A TRPĚLIVÝ

Během zánětu nenanášejte make-up na postižená místa. Tím se pokožka ještě více podráždí. Je lepší s jemnou péčí počkat, až se pleť uklidní a poté opět opatrně začít používat make-up a pudr.

DOKONALÝ MAKE-UP KROK ZA KROKEM

Takto můžete dosáhnout bezvadného vzhledu make-upu i přes citlivou pokožku.

1. PŘÍPRAVA POKOŽKY

Pod make-up určitě používejte krém a další produkty z vaší denní rutinní péčepro potřeby vaší pleti. Samotný make-up nedokáže poskytnout cílenou, intenzivní péči, i když obsahuje pečující složky.

2. MAKE-UP

Základ rovnoměrně rozetřete konečky prstů a směrem k okrajům tak, aby nezůstali žádné viditelné přechody. Tekutý HYPERSENSITIVE make-up od DADO SENS jemně zajišťuje přirozeně rovnoměrně vypadající tón pleti, zejména v případě citlivé pleti, akné nebo rosacey s výraznějšími nedokonalostmi. Komplex účinných látek Defensil® Plus posiluje přirozenou kožní bariéru a zklidňuje přecitlivělou pokožku. Je dostupný ve čtyřech odstínech.

Tip

Vyberte si odstín make-upu o něco světlejší než je váš tón pleti, aby působil přirozeně a transparentně. Odstín a krytí můžete měnit smícháním několika kapek make-upu s denním krémem v dlani.

3. PUDR

Make-up zafixujte pudrem pro citlivou pleť a zajistěte, aby ve finále zůstal krásně matný. Pudr HYPERSENSITIVE od DADO SENS je obzvláště jemný a má příjemně lehkou texturu. Pudr je transparentní a úžasně se přizpůsobí každému tónu pleti. Komplex účinných látek Defensil® Plus také posiluje přirozenou kožní bariéru a zklidňuje pokožku.

Tip

V případě silného zarudnutí a zánětu omyjte houbu nebo štětec na pudr po každé aplikaci nebo použijte k nanesení čerstvý vatový tampon.

Doporučené produkty
Související články