MAGAZ_N_Allantoin_DDS_800_600_px_
Alantoin je látka s minimálním rizikem alergické reakce.

Co je alantoin?

Alantoin je přirozeně vyskytující se látka v několika druzích rostlin, ale dá se extrahovat i ze živočišných zdrojů. V případě neveganské kosmetiky se získává z larev mušky Lucilia sericata. Náš alantoin, který používáme v kosmetice DADO SENS, je veganský a získává se z kombinace hadomoru španělského, kostivalu a jírovce (koňského kaštanu).

Alantoinu se, navzdory svým výjimečným účinkům, nevěnuje dostatečná pozornost, i když je přírodní zázrak pro citlivou či aknózní pokožku. Čtěte dále a dozvíte se o této zázračné látce více.

Magaz_ny_tvorec
Alantoin používaný v DADO SENS je veganský.

Jedna aktivní složka pro mnohé potřeby pleti

1. Zklidňuje pokožku
Alantoin má protidráždivé a protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž je účinný při zklidnění a zklidnění pokožky. Může pomoci snížit zarudnutí, podráždění a svědění, díky čemuž je užitečný pro citlivou nebo poškozenou pokožku.

2. Regeneruje kožní buňky
Alantoin podporuje regeneraci kožních buněk, což může být prospěšné pro hojení ran a obnovu poškozené kůže. Pomáhá při odstraňování odumřelých kožních buněk, což vede k hladší a omlazenější pleti.

Allantoin
Zázračné vlastnosti alantoínu sú známe už od 12. storočia.

3. Hydratuje
Tato sloučenina má hydratační vlastnosti a pomáhá zlepšovat schopnost pokožky zadržovat vlhkost, udržuje ji hydratovanou a zabraňuje vysoušení.

4.Má exfoliační účinek

Alantoin může pomoci při mírné exfoliaci, podporuje odstranění odumřelých kožních buněk a podporuje zdravější strukturu pokožky.


5. Redukuje jizvy
Vzhledem ke své roli při regeneraci buněk může alantoin časem pomoci snížit výskyt jizev. Což je jedním z důvodů, proč je oblíbený v produktech péče o aknózní pleť.

6. Bojuje proti stárnutí
Některé studie naznačují, že alantoin může mít účinky proti stárnutí. Drží kožní buňky pohromadě, zlepšuje elasticitu a celkovou pevnost pokožky.

V těchto produktech je alantoin jednou z hlavních složek

Vzhledem k vynikajícím vlastnostem alantoinu při hojení ran a celkové obnově buněk, je oblíbenou složkou v produktech péče o mastnou a problematickou pokožku. Najít jej můžete zejména v linii PURDERM, konkrétně v normalizačním krému, intenzivním gelu či produktu roll on.

Kromě toho, alantoin je účinným prostředkem proti pocení. Nachází se v Deosenzitive Roll on. Koncentrace látek přírodního původu spolu s alantoinem pomáhají zabraňovat tvorbě zápachu na citlivé pokožce. Je vhodný také pro depilovanou pokožku či pokožku s atopickým ekzémem. Také pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu, zbavuje pokožku odumřelých kožních buněk a váže volné radikály (antioxidační), což je pro citlivou pokožku podpaží důležité.

DADO_SENS_PURDERM_INTENSIVGEL_EFFEKTCREME_Internet_7402
Alantoin je jednou z nejoblíbenějších složek produktů pro léčbu aknózní pleti.
Doporučené produkty