DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

VELMI CITLIVÁ PLEŤ NÁCHYLNÁ NA ALERGIE

Pokožka s tímto problémem je přecitlivělá na vlivy prostředí jako je chlad nebo slunce. Dokonce ji mohou dráždit i látky, se kterými přichází každý den do styku, například čisticí prostředky, vonné látky, barviva nebo konzervační přísady v kosmetických výrobcích. Pokožka reaguje tak, že začne svědit, červenat, vytvářet vyrážky, puchýře, papuly nebo může i otékat. Je třeba rozlišovat mezi nesnášenlivostí pokožky a skutečnou alergií. V případě alergie imunitní systém přehnaně reaguje na kontakt s alergenem.

Kdo obvykle má citlivou pokožku?

Citlivou pokožku mají zejména starší lidé, lidé s typem pokožky citlivým na světlo a lidé s takzvanou atopickou dispozicí, tzn. genetickou predispozicí pro nadměrně citlivou pokožku. Postižení mají sklon k alergiím typu senná rýma, alergické astma, atopická dermatitida/neurodermatitida nebo potravinové alergie.

TIP ODBORNÍKA

Pro zklidnění pokožky používejte zklidňující péči pomocí jemných, nepříliš hutných receptur.

Díky kterým faktorům může být pokožka citlivější?

Různé vnější vlivy mohou vést ke zvýšené citlivosti pokožky. Příklady:

  • Extrémní klimatické podmínky
  • Změna teploty
  • Klimatizace
  • Častý kontakt s vodou
  • Mýdlo
  • Nedostatečná nebo nesprávná péče, která neodpovídá typu pokožky

Psychický a fyzický stres a nezdravý životní styl mohou navíc zvýšit citlivost pokožky.

Co dělat s citlivou pokožkou?

Vyhýbejte se rizikovým faktorům

Vyvarujte se nadměrnému UV záření nebo používejte přiměřenou ochranu před sluncem. Chraňte pokožku před extrémními výkyvy teploty přiměřeným oděvem. Snižte kontakt s vodou a vlhkým prostředím.

-

Používejte vhodné prostředky péče

Vyvarujte se vysoušení, dráždivých čistících látek, dráždivých peelingů, výrobků obsahujících alkohol a vonných látek v kosmetice. Důsledná denní hydratační péče může zvýšit odolnost pokožky.

-

Životní styl

Zdravý, vyvážený a vnímavý.

DOPORUČUJEME PÉČE O PLEŤ

PROBALANCE-Visual-Stempel

PROBALANCE

V případě mírně podrážděné pokožky nebo pokožky náchylné k alergiím, musí být pokožka nejen schopna regenerace, ale musíme podporovat i její přirozenou ochranu. Hrozilo by, že zareaguje nadměrným zarudnutím, pálením nebo svěděním, když je vystavena stresu, nebo škodlivým environmentálním vlivům.

Účinné látky v PROBALANCE jemně pomáhají pokožce obnovit její přirozenou rovnováhu a postupně posilují vlastní obranyschopnost pokožky. Aby mohla opět relaxovat a cítit se pohodlněji.

Vysoce kvalitní účinná látka z kořene lékořice pokožku zklidňuje. Panthenol a aloe vera podporují přirozenou ochranu pokožky s cílem posílit ji pro každodenní městský život a jeho vlivy.