DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

DERMATOLOGICKÁ SLUNEČNÍ OCHRANA

Citlivá pokožka reaguje na UV záření obzvláště citlivě a vyžaduje speciální péči a ochranu na slunci. Ochrana před sluncem proto slouží k prevenci akutního a chronického poškození UV zářením.

3 zásady ochrany před UV zářením:

 • Vyvarujte se dlouhodobému a intenzivnímu vystavení slunci během poledne
 • Chraňte pokožku před UV zářením nejen kosmetikou, ale také vhodným oblečením
 • Používání opalovacích krémů s vyšším SPF (min. SPF 25)

Čím je slunce na obloze nejvýš, tím intenzivněji působí UVB paprsky zodpovědné za spálení a fotokarcinogenezi (rakovinné onemocnění způsobená UV světlem). Obecně se proto doporučuje vyhýbat se slunci v našich zeměpisných šířkách v letních měsících mezi 11:00 a 15:00. To platí pro všechny, zejména pro lidi citlivé na světlo, jako jsou děti, starší lidé, lidé s fotodermatózami (kožní onemocnění způsobená UV zářením) a při užívání fotocitlivých léků (léky, které zvyšují citlivost pokožky na sluneční světlo). Kojenci by zpravidla neměla být během prvního roku života vystavena přímému slunci vůbec.

Dodatečná ochrana před sluncem

Obecně se doporučuje vyhýbat se slunci nebo alespoň rozumně využívat období mezi 11:00 a 15:00. Patří sem textilní ochrana těla před slunečním zářením s UV ochranným oděvem. Vlastnosti UV filtru textilií závisí na typu vlákna, hustotě vazby, barvě, stavu napínání a vlhkosti. Čím hustěji je látka utkaná, tím je barva tmavší a sušší, tím lepší je UV ochrana.

Správná ochrana před sluncem

Odkryté části těla, které jsou vystaveny slunci, je třeba také natřít vhodným krémem na opalování. Měla by být vhodně zvolena konzistence (tekutina, krém, sprej), odpovídajícího typu pokožky, oblasti těla a účelu použití (např. pobyt ve vodě, sněhu atd.). Pokud jde o vlastnosti světelného filtru, výrobek na ochranu před slunečním zářením by měl odpovídat jednotlivému typu světla a určenému použití (např. dětská pokožka, voda atd.).

TIP ODBORNÍKA

Po opalování resp. pobytu na slunci je vhodné použít gel/krém po opalování. Ten dodává namáhané pokožce uklidňující vlhkost, ochlazuje a osvěžuje ji.

UVA

Sluneční záření

Sluneční záření zahrnuje UVB a UVA záření. Oba typy záření mají škodlivé účinky a jsou zodpovědné za spálení nebo předčasné stárnutí pokožky způsobené UV zářením.

Zastřešující asociace evropských výrobců kosmetiky (COLIPA) vyvinula jednotné schéma označování opalovacích krémů. Toto usnadňuje spotřebiteli výběr produktu, který chrání před UVB i UVA zářením. Jedná se o písmena „UVA“ v jednoduchém kruhu.

Tipy pre zodpovedné správanie sa na slnku

Dopřejte své pokožce aby si na slunce zvykala pomalu – první opalování v polostínu.

 • Aplikujte sluneční krémy 30 minut před vycházením na slunce a v dostatečné dávce.
 • Mezi 11. a 15. hodinou se vyhýbejte přímému slunci.
 • Vždy noste ochranný oděv, sluneční čepici a sluneční brýle.
 • Nikdy nevystavujte děti mladší 1 roku přímému slunci, do 3 let extrémně omezeně, starší děti jen s velmi vysokým SPF, čepicí, slunečními brýlemi a textilní ochranou proti slunečnímu záření.
 • Aplikaci krému opakujte pravidelně; zejména po koupání, vydatném pocení a vysušení. Pozor, mraky propouští i UV paprsky.
 • Vyhýbejte se příliš dlouhému pobytu na slunci.
 • Pomalu získané opálení vydrží na pokožce déle.
 • V případě akutního a opakovaného spálení se na slunci, zejména u dětí, při zpozorování trvalých kožních změn na místech vystavených slunci, se doporučuje konzultace s dermatologem.
 • Dbejte na dostatečný přísun tekutin.

DOPORUČUJEME PÉČE O PLEŤ

SUN-Visual-Stempel

SUN

Citlivá pokožka, obzvláště s neurodermatitidou, rosaceou nebo psoriázou reaguje obzvláště citlivě na UV záření a potřebuje přiměřenou péči a ochranu na slunci.

Díky systému SymUrban™ a pečlivě vybraným filtrům pro ochranu před světlem od SPF 20 do 30 nabízí DADO SENS SUN spolehlivou ochranu před UV paprsky. Receptury jsou přizpůsobeny různým potřebám, např. i pro jemnou dětskou pokožku.

Komplex účinných látek zpomalujících stárnutí se SymUrban™ chrání pokožku před UV zářením a podporuje přirozenou ochranu pokožky s cílem posílit ji pro každodenní městský život. Ektoin a vitamín E podporují proces regenerace pokožky. Panthenol a alantoin mají výživný a uklidňující účinek, mandlový olej a jojobový olej rozvíjejí svůj jemný ošetřující účinek v SUN CREAM KIDS.

DALŠÍ TÉMATA TÝKAJÍCÍ SE POKOŽKY