DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Máme řešení.

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Máme řešení.

ZDRAVÁ POKOŽKA
20. března 2023

Trápí vás nepříjemné tmavé kruhy pod očima a hledáte řešení? Nezoufejte, nejste sami. Existuje mnoho důvodů, proč se mohou objevit. V tomto článku se dozvíte několik rad a tipů, které vám pomohou zmírnit nebo se dokonce zbavit tmavých kruhů pod očima.

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Máme řešení.
eye-2340806_1920
Tmavé kruhy pod očami sú tmavé alebo sfarbené oblasti kože pod očami, ktoré môžu mať mnoho príčin.

Okolí očí je kvůli mimice nejvíc zatěžována. Tmavé kruhy pod očima jsou častým problémem, který postihuje mnoho lidí. I když to není vážná zdravotní komplikace, může to být velmi frustrující a může to mít vliv na váš vzhled a sebevědomí. V tomto článku se podíváme na některé příčiny tmavých kruhů pod očima a možnosti jejich odstranění.

Co způsobuje tmavé kruhy pod očima?

Jednou z nejčastějších příčin tmavých kruhů je únava a stárnutí. Jak stárnete, kůže pod očima se začíná uvolňovat, ztenčovat a krevní cévy pod kůží mohou být viditelnější. Toto může způsobit tmavší vzhled pod očima. Mohou se vyvinout také oblasti zvané slzné žlaby. Slzné žlaby způsobují stíny, které zvětšují vzhled oteklých očí.

Další příčiny tmavých kruhů pod očima

Existuje několik příčin tmavých kruhů pod očima, mezi které patří:

  1. Genetika: Pokud máte v rodině předispozici tendenci k tmavým kruhům pod očima, je pravděpodobné, že se s tímto problémem setkáte i vy. Proto je nutné očnímu okolí věnovat více péče a prevence v podobě kvalitních očních přípravků speciálně určených na otoky a tmavé kruhy pod očima.
  2. Stres a nedostatek spánku: Pokud se chceme vzbudit s odpočatým očním okolím, měli bychom věnovat svému tělu dostatečné množství relaxu i spánku. Pokud málo spíme, zhoršuje se průtok tekutin v lymfatických a krevních cévách, co se projevuje otokem a výskytem tmavých kruhů pod očima.
  3. Kouření nebo alkohol: Kouření ani alkohol není celkově prospěšné pro naše zdraví. V případě tmavých kruhů může nikotin v cigaretách odkysličovat naši krev a výrazně přispívat k tmavšímu očnímu okolí. Kombinace kouření a alkoholu pokožku nadměrně vysušují pleť a brání jejímu správnému okysličování.
  4. UV záření: Pod očima se nachází velmi jemná tkáň, která je citlivá na UV záření. Sluneční záření rozkládá kolagen a elastin, co vede ke vzniku otokům. Také častý pobyt na slunci může způsobit pigmentové skvrny. Během opalování nezanedbávejte oblast okolo očí a ideálně použijte opalovací krém bez chemických přísad s SPF minimálně 30.
  5. Pitný režim a strava: Upravte si pitný režim, díky kterému se dostane váš příjem a vylučování tekutin do rovnováhy, tělo nebude žíznit, ale ani zadržovat vodu. Správnou hydratací organismu, zdravým stravováním a dostatkem spánku je možné snížit výskyt otoků a tmavých kruhů.

NÁŠ TIP

Vyřaďte za svého jídelníčku potraviny s nadměrným obsahem sodíku jako jsou chipsy, hranolky či uzeniny, které způsobují zadržování vody v organismu a přispívají k tvorbě otoků, včetně váčků pod očima.

Dizajn_bez_n_zvu-185
Jednou z nejčastějších příčin tmavých kruhů pod očima je únava a nedostatek spánku nebo narušený spánkový cyklus.

Tmavé kruhy pod očima signalizují také ​​nedostatek vitamínů

Kruhy a váčky pod očima často upozorňují na to, že máte v těle nedostatek vitamínů, minerálů a zejména, že vám chybí železo. Chudokrevní lidé (trpící anémií, tedy nedostatkem železa), mají často tmavé kruhy pod očima. Je důležité si položit otázku, zda přijímáte dostatek vitamínů a pozornost věnovat potravinám s vysokým obsahem vitamínu K (špenát, brokolice), které stimulují krevní oběh a snižují výskyt viditelných krevních cév.

NÁŠ TIP

Na tmavé kruhy pod očima si běžně stěžují všechny věkové kategorie. Pokud však tmavé kruhy přetrvávají nebo máte nadměrný otok, určitě se poraďte se svým lékařem. Pomůže vám zjistit, zda se nejedná o zdravotní stav, který si vyžaduje speciální léčbu.

Jak odstranit tmavé kruhy pod očima?

PROBALANCE Oční obklady 4 x 2 ks

Pokud vás čeká důležitý meeting nebo rande a máte tmavé kruhy pod očima, vyzkoušejte Probalance oční obklady, které jsou nejlepší záchranou pro otoky nebo tmavé kruhy pod očima. Botanický glykogen poskytuje dlouhotrvající vlhkost, která je posílena použitím kyseliny hyaluronové. Ječmen ochlazuje a zklidňuje citlivou pokožku a chrání ji před volnými radikály. Extrakt z kůry hedvábného stromu redukuje tmavé kruhy a otoky.

TIP: Před aplikací vložte Probalance oční obklady do chladničky, čím zajistíte vyšší efekt eliminace očních otoků a svěžesti.

Dizajn_bez_n_zvu-186
Oční obklady Probalance jsou určeny ke zredukování otoků a tmavých kruhů pod očima.
Dizajn_bez_n_zvu-187
Bio Kofein pomáhá odvést naakumulovanou tekutinu a odstranit vodu z tkání.

PROBALANCE Oční fluid na citlivou pokožku

Oční Fluid Probalance zklidňuje citlivou oblast v okolí očí. Masážní aplikátor zvýší účinky produktu. Obsahuje účinné látky v bio kvalitě jako například makadamiový olej a organický bio kofein či amarant, které redukují otok a posilují krevní cévy. Kosmetický přípravek má dermatologicky prokázané účinky pro viditelnou redukci tmavých kruhů a otoků pod očima.


Doporučené produkty
Související články