DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Strie. Jak jim předcházet a jak je léčit?

Strie. Jak jim předcházet a jak je léčit?

ZDRAVÁ POKOŽKA
16. ledna 2023

Strie – mnohé ženy, zejména ty s citlivou pokožkou, zápasí se striemi na břiše, bocích, hýždích a prsou. Nejsou to vždy strie, i když se jim tak často říká. Strie mohou postihnout také muže, protože existuje mnoho příčin. V článku naleznete také tipy, jak striím předcházet a co pomáhá se jich zbavit.

Strie. Jak jim předcházet a jak je léčit?
Headerbild_1250x6673_jpg
Pokud vaše strie změní barvu na bílou, zřejmě nebude mnoho možností, jak se jich zbavit.

Jak strie vznikají?

Strie jsou jasně viditelné známky fyzické změny, se kterou pokožka prostě nedokázala držet krok. Objevují se v různých životních situacích:

  • v těhotenství, kdy se vlivem hormonálních změn zvětšuje břicho a prsa a vazivo ochabuje
  • s velmi rychlým růstem během puberty
  • při velkém přírůstku hmotnosti a obezitě (také jako vedlejší účinek léků nebo v důsledku nemoci)
  • s rychlým nárůstem svalů (například při sportech jakou jsou kulturistika nebo fitness)
Dehnungsstreifen-2_jpg
Strie nemají s věkem nic společného. Mohou se objevit u kohokoli.

Pruhy jsou způsobeny rozdílným roztahováním různých vrstev kůže. Zatímco měkká pojivová tkáň podkožní tkáně a struktury epidermis vydrží natahování, dermis mezi nimi se může roztrhnout. Je to proto, že pojivová tkáň se skládá ze dvou různých vláken: stabilních kolagenových podpůrných vláken a elastických elastinových vláken. Společně spojují vrstvy kůže dohromady.

VĚDELI JSTE, ŽE?

Síť stabilních kolagenových podpůrných vláken a elastických elastinových vláken funguje dobře při mírném zatížení, ale při použití silnějšího tlaku se může pojivová tkáň roztrhnout, to se děje hlavně u citlivé pleti nebo u slabší tenké pokožky.

Poko_ka
U strií je důležitá životospráva a správná volba kosmetických přípravků.
Dehnungsstreifen_450x450_jpg
Strie bývají na začátku červené až bordó, až časem vyblednou.

Přes praskliny se lesknou cévy v podkoží, které jsou jinak jen jemně narůžovělé. Zejména na začátku mohou být strie červené až modrofialové a velmi nápadné. Mnozí to považují za znepokojující a neatraktivní. Až časem se pojivová tkáň podél trhlin zjizví a vybledne. Závažnost strií závisí do určité míry na dispozici. Ti, kteří mají slabou pojivovou tkáň, jsou na tvorbu strií náchylnější.

7 tipů, jak předejít striím

Pokožka, která je náchylná na tvorbu strií, potřebuje speciální péči. V těhotenství, kdy dochází k nabírání na hmotnosti a s tím spojenému nadměrnému napínání pokožky, můžete začít včas s prevencí. To platí i tehdy, lze-li očekávat rychlý přírůstek hmotnosti v důsledku užívání některých léků.

1. Jemně masírujte

Podporujte elasticitu pokožky pravidelnými jemnými masážemi. Existují také speciální válečky a přístroje, díky kterým je masáž ještě účinnější. Upozornění: Během těhotenství byste se měla poradit se svým lékařem, které části těla můžete bez váhání masírovat.

2. K masáži použijte ošetřující olej

Na udržení vláčnosti pokožky těla používejte při masáži ošetřující olej nebo speciální olej na strie, který je přizpůsoben potřebám namáhané pojivové tkáně, například intenzivní tělový olej BODYREPAIR.

3. Čistěte jemně

Čistěte svoji citlivou pokožku šetrně, například jemnou tělovou sprchovou pěnou PROBALANCE s výtažkem z kořene lékořice. Čištění můžete spojit s jemným masážním kartáčem, který stimuluje krevní oběh. Pozor: Pokožku neotírejte úplně do sucha, protože to zbytečně tahá vazivo. Pouze jemně osušte měkkou osuškou.

4. Pravidelně pokožku natírejte

Po sprchování nebo koupání pravidelně natírejte pokožku na „rizikových“ místech.

5. Dejte si studenou sprchu

Osprchujte pokožku studenou vodou, abyste stimulovali krevní oběh a podpořili elastické pojivové tkáně.

6. Uvolněte tkáň

K prevenci strií na prsou je nápomocná extra podpůrná podprsenka – zejména při sportu, ale také v těhotenství a kojení. V těhotenství můžete pomocí polštářků odlehčit vazivovou tkáň na břiše vleže.

7. Jezte a pijte vyváženou stravu

Vytvořte si základní požadavky na dobře fungující pokožku vyváženou stravou a vyváženou vodní bilancí. Pijte dostatek vody (2 až 3 litry denně) a jezte vyváženou stravu, tzn. bohatou na vitamíny a živiny.

Co pomáhá na strie?

Léčba strií je v podstatě stejná jako prevence. To platí i pro strie. Díky podpůrné péči se pokožka dokáže zotavit ze stresu a stát se opět pružnější. Pečlivé masáže mohou pomoci zajistit, aby obzvláště široké strie neztvrdly, ale zůstaly měkké. Postupem času se zjizví a postupně mizí. Každý, kdo velmi trpí na viditelnost strií, může vyhledat také dermatologickou radu, zejména pokud jde o čerstvé, zarudlé strie. Existuje také možnost lékařského ošetření strií: Vzhled strií mohou zlepšit různá ošetření jizev, jako je laserová terapie, mikrodermabraze, kryoterapie nebo ultrazvuková masáž.

Co doporučujeme na strie?

BodyRepair intenzivní olej na strie byl speciálně vyvinut pro potřeby namáhané pokožky se striemi. Posiluje přirozenou bariéru pokožky, udržuje její vlhkost a zlepšuje její vzhled. Přírodní extrakt z listů tasmánského horského pepře dodává pokožce pružnost a redukuje strie. Působí regeneračně, protizánětlivě a zlepšuje celkový stav pokožky. Jojobový, mandlový olej a skvalen pomáhají pokožce zůstat pružnou. Kombinace přírodních rostlinných olejů vyhlazuje, ošetřuje a dodatečně chrání. Tělový olej je vhodný k preventivní péči a k podpoře masáží, kdy se očekává silné natažení jednotlivých oblastí pokožky.

Tip na použití: Aplikujte na tělo denně po sprchování nebo koupeli a důkladně vmasírujte.

Dado-Sens_Koerperoel_SvenjaAva_Feed_jpg_1_
Tělový olej speciálně vyvinutý pro potřeby namáhané pokožky se striemi.
Doporučené produkty
Související články