DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Stres a akné – uklidněte se, vyhněte se vyrážkám

Stres a akné – uklidněte se, vyhněte se vyrážkám

ZDRAVÁ POKOŽKA
19. dubna 2023

Trpíte akné? Kladete si otázku, proč se musíte setkávat s akné i v dospělosti? Dopřát si relaxaci je důležité nejen pro psychické zdraví, ale také pro zdraví naší pleti. V tomto článku se dozvíte, jak souvisí akné se stresem a poskytneme vám rady, jak mu předejít.

Stres a akné – uklidněte se, vyhněte se vyrážkám
Dizajn_bez_n_zvu-280
Stres a akné jsou úzce propojeny a mohou vytvořit začarovaný kruh.

Ať už k tomu máme genetické predispozice nebo ne, mnoho z nás iv dospělosti s akné bojuje.

Během úzkostných období je mnohem vyšší pravděpodobnost, že se stres projeví také na naší pokožce. Sice se stresu mnoho z nás nastálo úplně zbavit nemůžeme, můžeme podniknout kroky k omezení jeho projevu na naší pleti.

ZPŮSOBUJE STRES AKNÉ?

Obecně je dokázáno, že stres přímo nezpůsobuje akné , ale může jej výrazně zhoršit a prodloužit, pokud už ho máme. Rány, včetně akné, se hojí pod stresem mnohem pomaleji . Může se stát, že je viditelných více vyrážek, protože trvá déle, než se každý pupínek během stresového období zahojí.

CO V NÁS STRES ZPŮSOBUJE A JAK TO PŮSOBÍ NA NAŠI PLEŤ?

Dizajn_bez_n_zvu-281
Stres môže mať negatívny vplyv na akné a výskyt kožných nečistôt.

Stres má nepříznivé účinky na antimikrobiální obranu pokožky. Když je pokožka namáhána, ztrácí část své schopnosti chránit se , protože je narušena její bariéra. Ve stresu naše nadledvinky uvolňují stresový hormon – kortizol . Jeho neočekávané uvolňování v důsledku stresu, může nepříjemně překvapit náš organismus, což vede ke zvýšené produkci mazových žláz .

To znamená, že pleť produkuje více oleje a ucpává póry . Kromě toho kortizol snižuje přirozenou produkci kyseliny hyaluronové. Nedostatek kyseliny hyaluronové v pleti vyvolává dehydrataci , která také spouští produkci přebytečného mazu.

VĚDELI STE, ŽE?

Stres může zvyšovat produkci mazových žláz a vyvolávat akné a vyrážku.

Stresové akné se obvykle objevuje v nejmastnějších oblastech obličeje a bývá často doprovázeno výraznými příznaky zarudnutí . Podobá se vyrážkám, které jste pravděpodobně dostali v teenagerském věku. Kromě obličeje se může objevit i na zádech, hrudi či krku.

VYPĚSTUJTE SI NÁVYK NA RELAXACI

Stres nemá žádné benefity, ale je často přirozenou součástí našeho života. Proto je v neposlední řadě třeba si dopřát dostatek spánku , relaxace a vypěstovat si návyky na jeho zmírnění. Podarovat si procházku v přírodě či večerní vanu už nemusí být jen očistou pro náš nitro, ale může být i cestou ke zdravé pleti.

HLEDEJTE ZPŮSOBY, JAK PŘEDEJÍT KOLÍSÁNÍ ZDRAVÍ PLETI V KAŽDODENNÍCH RITUÁLECH

Nikdy není pozdě popracovat na lepším a pravidelném spánku, stravování (ovoce bohaté na vitamín A, E a C mají protizánětlivé účinky) či omezit kofein a cukr.

DOPŘEJTE POKOŽCE KVALITNÍ PÉČI

Pokožka dospělých je náchylnější k hromadění odumřelých kožních buněk , což zvyšuje množství bakterií . I proto se doporučuje omezit vytlačování akné – bakterie tak můžete přenést do okolních oblastí kůže.

Abyste co nejúčinněji udržovali pleť čistou, je důležitá volba správných produktů. Řada produktů DADO SENS PURDERM byla speciálně vyvinuta tak, aby šetrně zbavovala pokožku nečistot, zabraňovala zánětu a léčila problematickou pleť.

Jak jsme již zmiňovali, stres snižuje produkci kyseliny hyaluronové, proto byste měli sáhnout i po produktech, které tuto složku obsahují.

Výborným pomocníkem může být Ectoin fluid. Kromě hydratace posiluje také ochranný systém pokožky, čili je vhodnou prevencí proti akné.

Dizajn_bez_n_zvu-282
Produkty PURDERM poskytují problematické pleti důkladnou čistící péči.

UPRAVENÁ A ZDRAVÁ POKOŽKA

Pokud si neumíte svůj všední den představit bez make-upu, ale zároveň máte pocit, že by mohl zhoršit stav vašeho akné, doporučujeme sáhnout po dekorativní kosmetice DADO SENS HYPERSESITIVE . Nemusíte se bát, že vaše pleť pod ní nebude dýchat. Komplex ingrediencí Defensil Plus a černý rybíz se postarají o to, aby vytvořily ochrannou bariéru a pokožku uklidnily.

Dizajn_bez_n_zvu-283
Hypersenzitivní make-up pleť nezatíží, neucpává póry a dovoluje pleti dýchat.
Doporučené produkty
Související články