DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Péče o citlivé oční okolí. Toto jste určitě nevěděli.

Péče o citlivé oční okolí. Toto jste určitě nevěděli.

ZDRAVÁ POKOŽKA
27. prosince 2022

Oční okolí se vyznačuje vysokou jemností a citlivostí. Přečtěte si více o tom, jaká péče o citlivé oční okolí je vhodná pro jednotlivé typy pokožky.

Péče o citlivé oční okolí. Toto jste určitě nevěděli.
ocne-okolie-header_1_
Udělejte z očního okolí prioritu a investujte do očních krémů až po oční obklady.

Oční okolí je velmi tenké a jemné a obzvláště při citlivé pokožce. Správnou péčí o oční okolí však můžete eliminovat vrásky, podráždění, zarudnutí nebo svědění. V tomto článku zjistíte, který oční krém vyhovuje vám a potřebám vaší pleti.

Okolí očí je kvůli mimice nejvíce zatěžována část obličeje. Neobsahuje žádné mazové žlázy, a proto je pokožka kolem očí obzvlášť tenká a jemná, je 5krát tenčí než zbytek pokožky obličeje. Mimika a 15 mrkání za minutu během dne, jen stěží dovolí očnímu okolí odpočívat. V důsledku toho má pokožka kolem očí tendenci být suchá a předčasně stárnout téměř „od přírody“. To se projevuje linkami, vráskami, tmavými kruhy pod očima či otoky, a v případě citlivé pleti i zarudnutím či svěděním.

Jak vybrat dobrý oční krém pro citlivé oči? Podle čeho se řídit?

Základní pravidlo zní: V okolí očí jsou důležité jemné složky, které kůži zpevňují a hydratují. Ale pozor! V závislosti na celkové citlivosti pleti má speciální potřeby i oblast kolem očí. Povíme vám, na co byste si měli dát pozor při výběru očního krému pro individuální potřeby vaší pleti.

Péče o oční okolí při citlivé pokožce a suché pokožce

Pokud partie očního okolí v případě suché, citlivé pokožky nebo i neurodermatitidy nejsou správně ošetřovány, povětrnostní vlivy mohou způsobit zarudnutí, podráždění, drsnost, otoky a tmavé kruhy pod očima. Vzhledem k tomu, že pokožka v oblasti očí je velmi tenká, potřebuje jemné a ochranné složky, které jsou určeny zejména pro jemnou, citlivou kůži.

Doporučujeme hydratační, zklidňující oční krém, který je vhodný i při atopickém ekzému, neurodermatitidě nebo psoriáze. EXTRODERM OČNÍ KRÉM vyživuje a zklidňuje citlivou pokožku kolem očí. Přirozenou odolnost pokožky v okolí očí posiluje pantenolem, olejem inca omega a extraktem z růže z Jericha.

DADO_SENS_-_EXTRODERM_EYE_CREAM_Internet_6852_2_
Oční krém pro citlivou pokožku pomáhá předcházet podrážděním a vráskám.

Oční krém podporuje schopnost zadržovat vlhkost a dokáže zmírnit svědění pokožky.

Péče o oční okolí při citlivé, zralé pleti

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_EYE_CREAM_Internet_7101
Oční krémy pro citlivou, ale zralou pokožku obsahují jemné anti-aging ingredience jako je například Ektoin.

Známky stárnutí jsou zvláště patrné v citlivé oblasti kolem očí. Už tak dost volná pojivová tkáň na dolním víčku se věkem ještě více oslabuje. Navíc, čím jste starší, tím více mrkáte. Pro péči o pokožku, která potřebuje regeneraci, se proto doporučuje hydratační, zklidňující oční krém s dalšími aktivními složkami proti stárnutí.

OČNÍ KRÉM REGENERATIONE E poskytuje intenzivní, uklidňující vlhkost. Redukuje vrásky, tmavé kruhy a otoky. Kromě esculinu z jírovce koňského a antioxidačních vitamínů, zajišťuje Ectoin anti-aging komplex i to, že známky stárnutí v okolí očí jsou zredukovány.

Péče o oční okolí při citlivé pokožce náchylný k alergiím

Jemné oční okolí může být postiženo iu citlivé pokožky náchylné k alergiím a bývá drsné a červené. Pokožka kolem očí může reagovat podrážděně i v případě periorální dermatitidy nebo rosacey, a proto vyžaduje co nejjemnější, lehkou péči.

Ideální je uklidňující PROBALANCE OČNÍ FLUID na citlivou pokožku, která dokáže snižovat nadměrné prokrvení a eliminovat tmavé kruhy a otoky pod očima. Bylo speciálně vyvinuto pro alergiky a lze jej aplikovat pomocí praktického, mírně chladícího aplikátoru. Stará se a zklidňuje citlivé oční okolí.

Dizajn_bez_n_zvu_54_
Oční krém pro citlivé oči náchylné k alergiím obsahuje ty nejjemnější hypoalergenní ingredience.

Obsahuje organické aktivní složky jako bio kofein a olej z makadamových ořechů, které chrání pokožku a dělají ji opět vláčnou.

TIP

Pokud je pokožka kolem očí velmi suchá, můžete svůj oční krém použít také jako masku. Jednoduše naneste trochu více produktu než obvykle, poté zavřete oči a nechte krém několik minut působit. Jakékoli zbytky krému, které mohou být ještě na povrchu, můžete jemně vmasírovat konečky prstů nebo je opatrně setřít.

Doporučené produkty
Související články