DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Kosmetika s obsahem Aloe Vera

Kosmetika s obsahem Aloe Vera

UDRŽITELNÁ KRÁSA
6. března 2023

Pokud jde o zklidnění citlivé, alergické pokožky a zajištění dostatku vlhkosti, aloe vera se v kosmetice ukazuje jako multitalent. V tomto článku se dozvíte, v jakých produktech můžete najít aloe vera a proč má organické aloe vera z Guatemaly daleko vyšší účinky.

Kosmetika s obsahem Aloe Vera
DADO_Aloe_Header_1250x667
Aloe Vera je všestranná a šetrná rostlina, která se používá k léčbě a zlepšení stavu pokožky.

Aloe Vera je oblíbená přírodní ingredience na léčbu akné, popálené kůže, alergických reakcí a různých kožních onemocnění. Používá se v kosmetických přípravcích ke zklidnění citlivé pleti a hydratování aknózní, suché a podrážděné pleti.

Co přesně obsahuje aloe vera?

Gel z aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny a minerály, sacharidy, stopové prvky a množství enzymů stimulujících metabolismus. Celkem 160 živin zajišťuje, že aloe vera přežije extrémní sucho a dokáže si sama zahojit poranění na listech, např. řezné rány. Od starověku se čistý aloe vera gel používal v péči o pokožku a aplikoval se na rány. Dnes se přidává například do pleťových krémů na citlivou pokožku nebo do produktů po opalování. Hlavní účinná látka acemannan (také aloveróza) je jedinečná. Acemannan je proteoglykan, tzn. kombinace polysacharidu a proteinového stavebního bloku. V lidském těle hrají proteoglykany důležitou roli s ohledem na soudržnost buněk, například v pokožce, základní stavbě kostí a kloubů a imunitního systému. Po uplynutí období puberty tělo nevyrábí aloverózu, ale může být dodána pouze zvnějšku.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

ALOE VERA dokáže přežít pouze s minimem vody. Dokonce při zemědělském pěstování v oblastech podobným poušti jí stačí jedno období dešťů za rok! Aby přežila, má aloe vera tlusté listy se zoubkovitými okraji. Uvnitř svých dužinatých listů vytváří gel a ukládá v nich vodu a živiny.

Co Aloe Vera dokáže s vaší pokožkou?

  • působí proti zánětům, pomáhá odstraňovat akné, pupínky
  • urychluje proces hojení a regeneruje buňky
  • tlumí zánět a reakce při alergiích, kontaktním ekzému
  • zlepšuje hydrataci pleti, účinně hydratuje i velmi citlivou pokožku
  • zklidňuje pokožku při akutním podráždění (spálená pokožka)
  • ochraňuje kožní buňky a zvyšuje tvorbu nových buněk

Proč BIO Aloe Vera z Guatemaly?

Aloe vera pochází z Arabského poloostrova. Španělští dobyvatelé ji přivezli do Střední a Jižní Ameriky již v 15. století. Dnes se pěstuje v tropických a subtropických oblastech po celém světě. Aloe vera získané z Guatemaly, z El Progreso, jedné z nejžhavějších a nejsušších oblastí země, produkují vysoce kvalitní organické aloe vera na obrovských polích, která nejsou ani postřikovaná, ani hnojená.

projekt-aloe-vera
Organické Aloe Vera se na polích Guatemaly pěstuje bez postřiků a hnojení a vyznačuje se nadstandardní kvalitou.

Dermokosmetika DADO SENS je Fair-trade

Právě Dermokosmetika DADO SENS podporuje projekt „Fair for Life“ s partnerem CAC (Concentrated Aloe Corporation), kde projekt zajišťuje, že nezávislí zemědělci ve městě Guastatoya si mohou koupit svoji úrodu. Vytvořili se tak již 250 pracovních míst se spravedlivou mzdou. Farmy v hornaté oblasti tak produkují Aloe Vera, které je svojí kvalitou neporovnatelné s výtažky z Aloe Vera pěstovaného jinde. Zajišťuje tak vysokou kvalitu produktů DADO SENS a skvělé účinky, které oceňují zákazníci na celém světě.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Aloe vera je možné množit velmi udržitelným způsobem pomocí odnoží. Pro dobrý růst je důležité, aby se listy, které mimochodem váží až jeden kilogram, sbíraly maximálně dvakrát do roka.

ALOE VERA v DADO SENS produktech

Čistící pěna PROBALANCE

Jemná pěna s aloe vera je obzvlášť šetrná k pokožce. Jemně odstraňuje make-up, zbytky z prostředí a metabolické produkty pleti. Také osvěžuje, zklidňuje a stimuluje pokožku.

Pleťový krém PROBALANCE

Pleťový krém s aloe vera vyživuje a zklidňuje citlivou nebo alergickou pokožku a posiluje její přirozenou obranyschopnost. Účinky pleťového krému zabraňují mírnému zarudnutí, pálení a svědění. Navrací pokožce její přirozenou rovnováhu.

DADO_SENS_Probalance_Pflegeserie_Office_10215
Produktová linie PROBALANCE s obsahem Aloe Vera poskytuje ochranu a zklidňuje citlivou pokožku náchylnou k alergiím.

Tělový balzám PROBALANCE

Tělový balzám s aloe vera zklidňuje citlivou pokožku a posiluje její přirozenou obranyschopnost. Účinky tělového balzámu zabraňují mírnému zarudnutí, pálení a svědění. Při správné péči může pokožka náchylná k alergiím, opět najít svou přirozenou rovnováhu.

GEL PO OPALOVÁNÍ

Gel po opalování s aloe vera hydratuje, chladí a osvěžuje citlivou pokožku po pobytu na slunci. Minimalizuje riziko alergií citlivé pokožky. Beztukové složení obsahuje také ektoinový komplex proti stárnutí.

Doporučené produkty
Související články