DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Jak si vytvořit účinnou rutinu péče o citlivou pleť s akné

Jak si vytvořit účinnou rutinu péče o citlivou pleť s akné

ZDRAVÁ POKOŽKA
1. května 2023

To, že alfou a omegou zdraví jakéhokoli typu pokožky je pravidelné čištění a hydratace už víme. Ovšem k citlivé pokožce se sklonem k akné, bychom měli být přece jen o trochu více pozornější. V článku se dozvíte, na co myslet, aby byla péče o citlivou pokožku co nejúčinnější.

Jak si vytvořit účinnou rutinu péče o citlivou pleť s akné?
Dizajn_bez_n_zvu-318
Péče o citlivou pleť s akné vyžaduje pravidelnou rutinu a disciplínu.

Jak identifkovat citlivou pokožku?

Příznaky mohou být různé – od zarudnutí, pálení až po náchylnost k tvorbě vyrážek a hrbolků, či vysoká citlivost při změně produktů péče o pleť. Citlivá pokožka není jen nepříjemná, ale může signalizovat zásadnější kožní problémy, jako jsou ekzém, rosacea či alergie. Proto je správná péče o ni nesmírně důležitá. Na co bychom neměli zapomínat?

1. Výběr správných produktů

Citlivá pokožka má sníženou toleranci kosmetických přípravků, proto se doporučuje být při výběru obzvláště pozorný. Máte-li citlivou pokožku, je důležité vědět, které složky vaše pokožka dobře snáší a kterým byste se měli vyhnout. Obecně se doporučuje sáhnout po přísadách s protizánětlivými vlastnostmi k posílení lipidové bariéry pokožky. Účinné jsou složky jako:

· bambucké máslo – přírodní zvlhčovač pro citlivou pokožku plný antioxidantů,

· aloe vera – má uklidňující vlastnosti, pomáhá při různých typech podráždění,

· lékořice – je silný antioxidant a redukuje podráždění,

· slunečnicový olej – má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, účinně hojí kožní bariéru a hydratuje.

Kosmetika je hlavním spouštěcím faktorem citlivé pokožky v důsledku nadměrného používání nevhodného produktu. Pokud neidentifikujete svou pleť jako citlivou, přítomnost škodlivých látek zvyšují riziko vzniku citlivé pleti.

2. Čištění

Metoda, kterou používáte je stejně důležitá jako zvolený produkt. Nepoužívejte drsné hadříky a houby. Důležité je, abyste pokožku příliš netřeli, může se stát, že narušíte její ochrannou bariéru, co může vést k dalšímu podráždění. S čištěním, byste to neměli přehánět, nadměrné mytí ji vysušuje. Volte jemné čistící prostředky se zklidňujícími složkami.

TIP: Čistící pleťová pěna z linie PROBALANCE poskytuje šetrné očištění citlivé pokožky.

Dizajn_bez_n_zvu-319
Jemná pěna šetrně odstraňuje make-up a jiné nečistoty z okolního prostředí.
Dizajn_bez_n_zvu-320
Pleťový krém uklidňuje citlivou pleť, která reaguje zarudnutím na změny vnějšího prostředí.

1. Hydratace

Citlivá pokožka bývá tenká a náchylná k vnějším teplotním změnám. Proto byste měli dbát na pravidelnou hydrataci ráno a večer. Dehydrovaná pokožka zvyšuje riziko vzniku akné a jiných kožních problémů. Hydratační produkty pomáhají pokožce udržet vlhkost, čím odolává vysychání a oděru.

Pleťový krém na citlivou pokožku PROBALANCE obsahuje mimo jiné kořen z lékořice a aloe vera.

3. Chraňte pokožku před sluncem

S dostatečnou hydratací souvisí udržování lipidové ochranné bariéry. Narušená bariérová funkce způsobuje přecitlivělost a vede k symptomům narušení pleti.

Opalovací krémy jsou běžná dráždidla. Proto je vybírejte pozorně.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Lidé s citlivou, problémovou pletí, by měli volit opalovací přípravky bez tuku, emulgátorů, v podobě fluidů nebo gelů a bez chemického složení, aby pleť ještě více nezatížili.

Dizajn_bez_n_zvu-321
Gel po opalování je vhodný i pro citlivou pokožku náchylnou k alergiím.
Doporučené produkty
Související články