DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Co se v pleti děje během noci a proč není dostačující čistit ji jen večer?

Co se v pleti děje během noci a proč není dostačující čistit ji jen večer?

ZDRAVÁ POKOŽKA
24. dubna 2023

Mnoho lidí podceňuje ranní čištění pleti. I když jí věnují hodně pozornosti při večerní rutině, zapomínají na důležitost ranního čištění. Proč je ranní péče o pleť tak důležitá? Přinášíme odpovědi na otázky.

Co se v pleti děje během noci a proč není dostačující čistit ji jen večer?
Dizajn_bez_n_zvu-306
Během noci se na pokožce odehrává řada procesů, které jsou klíčové pro její zdraví a vzhled.

ČÍM PROCHÁZÍ NAŠE PLEŤ BĚHEM NOCI?

Naše pokožka během spánku prochází tvz. proliferací – regeneruje se a vytváří nové kožní buňky. Průtok krve do vrstev kůže a teplota pokožky se zvyšuje , což způsobuje i zvýšenou propustnost kožní bariéry. S tím je spojeno riziko ztráty vlhkosti a dehydratace. Důsledek nedostatečné regenerace známe jako tmavé kruhy pod očima, bledost či matnost pokožky.

TŘI DŮLEŽITÉ HORMONY

Existuje spousta vnějších faktorů, které dostávají na pokožku volné radikály.

Mimo jiné sem patří znečištěné ovzduší, cigaretový kouř, UV záření či čistící prostředky pro domácnost.

1. MELATONIN

Několik hodin před spaním se začíná projevovat melatonin , důležitý hormon zvyšující pocit únavy, ale je také známý pro své antioxidační účinky, schopnosti snížit zánět a redukovat vrásky .

Dizajn_bez_n_zvu-307
Melatonin pomáhá našemu tělu usnout a zlepšuje kvalitu spánku.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Melatonin svými antioxidačními vlastnostmi konkuruje vitamínu C a E.

2. SOMATOTROPIN

V noci, kdy naše tělo upadá do hlubokého spánku, se zvyšuje proces opravy pomocí somatotropinu také známý jako lidský růstový hormon či STH. Systém obnovy může být v té době až třikrát rychlejší než během dne. V té době je naše pokožka schopna absorbovat až o 60% více aktivních látek z hydratačních sér a krémů.

3. KORTIZOL

Když naše tělo vstupuje do REM fáze, výrazně se zvyšuje produkce kortizolu. Vysoká hladina kortizolu podporuje produkci mazových žláz, což může způsobit poškození kolagenu. Narušená tvorba kolagenu vede ke ztrátě pružnosti, hydratace a vráskám.

VĚDĚLI STE, ŽE?

Během spánku se rychlost metabolismu pokožky zvyšuje, zatímco rychlost metabolismu těla klesá.

PROČ JE RANNÍ ČIŠTĚNÍ OBLIČEJE TAK DŮLEŽITÉ?

Během noci se na pleti usazují nečistoty (iz ložního prádla), kožní maz, odumřelé kožní buňky, toxiny, které pleť „vyplaví“ skrze lymfatický systém obličeje. Ranní čištění je extra důležité, neboť pomáhá se zbavit všech nečistot. Až tak je pleť dokonale čistá a připravená lehce vstřebat všechny účinné látky z denního krému.

Dizajn_bez_n_zvu-303
Ranní čištění obličeje je klíčové pro udržení zdravé a krásné pokožky.

CO SE STANE, KDYŽ PLEŤ DŮKLADNĚ NEČISTÍME?

Pokud bychom pleť pravidelně nečistili, mazové žlázy a póry by se mohly ucpat, což by vedlo ke zvýšené tvorbě pupínků, a tedy k celkovému zhoršení stavu pleti. Pleť by byla dehydratovaná, unavená, ochablá. Po aplikaci denního hydratačního krému vytěžíme z jeho účinků jen tehdy, naneseme-li jej na důkladně očištěnou pleť. Budování pružnosti a ochranné bariéry je efektivnější, nanášíme-li produkty na důkladně očištěnou pleť bez zbytků nečistot.

JAKÁ JSOU PRAVIDLA PRO SPRÁVNÝ VÝBĚR ČISTÍCÍCH PRODUKTŮ ?

Dizajn_bez_n_zvu-304
Výběr správných čistících produktů je klíčový, neboť každá pokožka má jiné potřeby.

Ke správnému čištění pleti je nejvíce důležité vybrat si správný kosmetický přípravek . V případě špatně zvoleného produktu se může znehodnotit účinek dále aplikovaných pleťových produktů nebo se může stát, že vaši pokožku budou nadměrně vysušovat a dráždit.

Pokud je vaše pleť normální nebo suchá , pak byste měli používat čistící mléko, čistící krém nebo jiné výživnější „cleansery“.

Pokud je vaše pleť mastná, problematická nebo smíšená , čistěte pleť spíše pěnou či gelem, nebo existují i ​​speciálně vyvinutá čistící mléka pro aknózní pleť s obsahem ovocných kyselin a zároveň hydratačních látek.

Abyste se vyhnuli přesušení pleti, zaměřte se na produkty bez sulfátů, detergentů příliš agresivních pro jakýkoli typ pleti.

JAK VYPADÁ SPRÁVNÁ APLIKACE?

V případě čistících krémů, čistících mlék a výživných cleanserů je třeba čistící produkt aplikovat přímo na suchý obličej (!) a chvíli jemně masírovat. Tím umožníme olejovým složkám a mazu aby se rozložily a navázaly na čistící produkt. Následně bychom si měli ruce navlhčit a proces aplikovat opět na vlhké tváři, kde se rozkládají a vážou už ve vodě rozpustné nečistoty. Tak jako pánev od oleje nikdy neumyjete jen čistou vodou, ani vaši mastnou pleť nikdy důkladně nedokážete vyčistit jen tonikem nebo čistícími vodami, protože nedokážou navázat a rozložit olejové složky či maz.

Silnější gelové a pěnové přípravky by se zase měly aplikovat na vlhkou pleť, jemně pomasírovat a nechat působit alespoň 30 vteřin, než to smyjete.

TIP

Pozor máte-li make-up, proces čištění musíte zopakovat alespoň 2 krát, nebo silnou vrstvu makeupu před čištěním pleti nejprve odličte.

Správné ranní čištění pleti je pro udržení zdravé pokožky naprostou nezbytností, aby se pleť mohla udržet ve zdravé kondici. Kosmetika DADO SENS nabízí širokou škálu čistících produktů bez sulfátů, detergentů a ostatních agresivních látek pro jakýkoli typ pleti.

  1. Čistící mléko pro mastnou, problematickou pokožku PURDERM
  2. Pleťový čistící krém pro suchou, atopickou pokožku EXTRODERM
  3. Čistící pleťové mléko na zralou, citlivou pleť proti vráskám REGENERATION E
  4. Čistící pleťový gel na zarudlou pokožku a kuperózu SENSACEA
Doporučené produkty
Související články