Dizajn_bez_n_zvu-322

Co byste měli vědět o akné v dospělosti?

Stále více se objevují ženy po 25, které hledají řešení na přetrvávající akné. Až 50 % lidí ve věku 20 až 40 let trpí nějakou formou akné – od jemné až po závažné bolestivé formy akné. V některých případech může být akné u dospělých pokračováním, které začalo v pubertálním věku, jindy se může akné znenadání objevit právě na zralé pleti.

1. Genetika

Na vzniku akné se mohou podílet zejména geny, které podporují regulaci tvorby mazu. Genetika může hrát závažnou roli při vzniku akné. Zdědit můžeme velikost a tendenci na zvýšenou činnost mazových žláz.

2. Stres

Stresové akné vzniká spuštěním uvolňování kortizolu, hormonu, který může zvýšit zánět a produkci kožního mazu. Stres může narušit schopnost těla regulovat hladinu cukru v krvi, co může zhoršit příznaky akné.

3. Nesprávná péče o pleť

Prvky správné rutiny péče o pleť se sklonem k akné zahrnují používání jemných nekomedogenních čisticích prostředků, proto se vyhýbejte drsným peelingům nebo exfoliantům, tzn. produktům na bázi kyselin a produktům na olejové bázi.

Trpíte-li akné a nechcete se vzdát make-upu, sáhněte po složkách, které neucpávají póry a mají protizánětlivé účinky.

TIP: Hypersenzitivní make-up NATURAL je vhodný při různých kožních problémech, atopickém ekzému, akné a zarděnkám. Má protizánětlivé, uklidňující účinky a posiluje ochrannou bariéru.

file-5
Hypersenzitivní make-up DADO SENS pomocí účinných látek Defensil Plus posiluje přirozenou kožní bariéru.

4.Kolísání hormonů

Hormony mohou vyvolat kožní změny u všech věkových kategorií hlavně v předmenstruačním období a v těhotenství. V předmenstruačním období dochází ke zvýšení hladiny hormonů, jako je estrogen, progesteron a testosteron, co je hlavní příčinou vzniku pupínků.

V těhotenství, hlavně v prvním trimestru je způsobeno produkcí hormonů zvaných androgeny – zejména progesteron. Zvyšují produkci kožního mazu, v důsledku čeho vzniká hormonální akné. Ženské tělo může být na akné náchylnější ještě několik týdnů po porodu a během kojení v důsledku kolísavé hladiny hormonů.

VEDELI STE, ŽE?

během těhotenství je riziko vzniku nodulárního akné – červené a bolestivé hrbolky. Jeho neléčení může způsobit zjizvení na povrchu pokožky.

2_1_
Lehká gelová struktura masky jemně očistí problémovou pleť v každém věku.

V období hormonálních změn je zvýšená regenerace pro vaši pleť více než žádaná. Proto alespoň dvakrát v týdnu použijte pleťovou masku se složkami podporujícími buněčnou aktivitu.
Doporučujeme sáhnout po pleťové masce z linie PURDERM. Produkt obsahuje jemné ovocné kyseliny, které zvyšují úroveň buněčné regenerace, vážou vlhkost v pokožce a mají antibakteriální účinky.

Při hormonálních výkyvech je někdy obtížné zabránit tvorbě akné, avšak při správné péči můžete předejít zánětům a jizvám.

5. Nezdravý jídelníček

Ošetřování pleti probíhá i na bázi správného stravování. Konzumací zdravé a pestré stravy bohaté na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a bílkoviny může pomoci podpořit zdravou pokožku. Vyvážená strava podporuje naši střevní mikroflóru a její zdraví má velký podíl na kvalitě pokožky. Pozor byste si však měli dávat na množství mléčných výrobků, které konzumujete. Studie prokázaly, že mléčné výrobky a rafinované cukry mohou mít za následek zvýšený výskyt akné.

6. Akné jako vedlejší účinek léků

Akné je potenciálním vedlejším účinkem některých léků. Obvykle se jedná o léky na léčbu psychických problémů, jako jsou antidepresiva a léky na spaní.

Jak pomoci zralé pleti se sklonem k akné

Příčiny mohou být různé. U všech faktorů je důležité, abychom pleť udržovali čistou. Najděte si čas na pravidelné receptury, které pomáhají vaší pleti. Jemné čistící produkty určené pro problematickou pleť se sklonem k akné, mohou pomoci odstranit přebytečný maz a bakterie z pokožky, čím předejdete ucpaným pórům a zánětům.

Dopřejte pleti jemnou, ale důkladnou péči

Problematická pleť je obvykle velmi citlivá. Proto používejte produkty se složkami, které mají uklidňující, léčivý účinek. Pokožka náchylná k tvorbě akné může mít narušenou ochrannou bariéru. Jemným a důkladným čištěním a hydratováním správnými produkty dopomůžete opětovné činnosti ochranné bariéry a léčení akné.

Produkty z řady DADO SENS PURDERM poskytují komplexní péči o problematickou pleť s akné v pozdním věku. Doporučujeme sáhnout po normalizačním krému na mastnou a problematickou pokožku. Výjimečné složení s jemnými ovocnými kyselinami šetrně otevírá mazové žlázy a uvolňuje ucpané póry.

Všechny produkty z řady PURDERM poskytují jemnou péči pokožce v hormonální nerovnováze, produkující nadměrné množství mazu.

Dizajn_bez_n_zvu-323
Pravidelným používáním produktů z řady PURDERM se pokožka postupně čistí, je vyváženější a zdravější.
Doporučené produkty