DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Clean beauty nebo také čistá kosmetika – co se skrývá za tímto výrazem?

Clean beauty nebo také čistá kosmetika – co se skrývá za tímto výrazem?

UDRŽITELNÁ KRÁSA
16. prosince 2022

Pokud se zajímáte o kosmetiku a nové trendy, jedné věci se nevyhnete, a tou je nový fenomén čisté kosmetiky pod názvem CLEAN BEAUTY. Vysvětlíme vám, co znamená „clean beauty nebo čistá krása“, odkud se bere současný rozruch okolo „čisté“ kosmetiky a co od ní můžete očekávat.

clean beauty
clean-beauty-header

Co je clean beauty, čistá kosmetika?

Clean Beauty představuje kosmetické produkty, které se záměrně vyhýbají kontroverzním složkám, které by mohly poškodit lidské zdraví. Ve zkratce to znamená, že clean beauty, čistá krása, nikdy neohrozí zdraví a bezpečnost kvůli výsledkům. Většinou jde o syntetické složky, ale také o pochybné přírodní složky. Kromě toho se mnohé produkty clean beauty – čisté krásy, vyhýbají používání živočišných výtažků nebo produktů živočišného původu a testování na zvířatech. Všimli jste si, že definice není úplně přesná. Pojem Clean Beauty není chráněn a neexistuje proto jednotná definice nebo návod, co je Clean Beauty, a co ne.

Co vám můžeme uvést: Přípravky Clean beauty se vyznačují tím, že většinou obsahují jen několik vybraných ingrediencí. „Čistý“ nutně neznamená, že jeden produkt je „čistší“, „lepší“ nebo „kompatibilnější“ než jiný. Spíše vám ukáže, že výrobek „neobsahuje“ určité složky, a ty jsou pak podle toho deklarovány.

Za trendem čisté krásy stojí touha po produktech, které jsou opravdu kvalitní a bezpečné pro pokožku, a tak se objevil nový trend – a to clean beauty nebo čistá krása – vědomé vyhýbání se sporným složkám v nastavení „Méně je více“.

clean beauty produkty
Clean Beauty znamená čisté složení a vyhýbání se sporným složkám.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?

Čistá krása je trend, který původně pochází z USA. Na rozdíl od EU, v USA existuje jen několik norem pro kosmetické výrobky, proto jsou často považovány za méně „bezpečné“ než evropské produkty.

Které složky v kosmetice jsou nejvíce kontroverzní

Ve skutečnosti jsou v kosmetických výrobcích kontroverzní zejména syntetické složky. Některé jsou podezřelé z negativního vlivu na organismus nebo životní prostředí.

Jedná se o tyto ingredience:

  • Minerální oleje jako polyethylenglykol, parafíny, syntetické glykoly
  • Silikony
  • Ftaláty (změkčovadla)
  • Konzervační látky jako parabeny, formaldehydy
  • Syntetické vůně - Mikroplasty
  • Oxybenzon a oktokrylen
  • Toluen
  • Hydrochinon

Jaké jsou výhody clean beauty, čisté kosmetiky nebo čisté krásy?

obal clean beauty
Obaly produktů DADO SENS intenzivně komunikují „0 % bez“ sporných látek.

Clean beauty, čistá krása má tu výhodu, že značky a produkty se stále více obejdou bez kontroverzních složek a komunikují to. Pokud se vám nedaří dostat své kožní problémy pod kontrolu nebo máte pocit, že vaše pleť je na některé produkty citlivá, jako vodítko vám mohou pomoci čisté

kosmetické produkty. Pokud nechcete, aby se některé složky dostaly do kontaktu s vaší pokožkou, při nákupu vám vhodné označování nabízí potřebnou transparentnost. Jedna věc ovšem zůstává důležitá, při výběru kosmetických produktů vždy mějte na paměti svůj typ pleti, jen tak můžete dát pleti to, co potřebuje.

Nejste si jisti, jaký typ pleti máte? Naše rady o pleti vám pomohou určit typ vaší pleti a najít pro vás tu správnou péči o pleť.

Je Clean Beauty totéž jako přírodní kosmetika?

Clean beauty, čistá krása není nutně synonymem přírodní kosmetiky. Celkově výraz „přírodní“ znamená, že výrobek neobsahuje syntetické chemikálie a obsahuje pouze čisté přírodní složky. Tyto složky mohou být rostlinné, minerální nebo živočišné vedlejší produkty (jako např. včelí vosk), takže nemusí být nutně veganské. Ne každá přírodní kosmetika musí být nutně trvale udržitelná či ekologická, proto je také dobré přečíst si o značce a pochopit její hodnoty, certifikaci a kritéria výroby a procesů, kde se dozvíte, co daná společnost dělá kromě toho, že vyrábí přírodní produkty.

dado sens probalance
Clean beauty, čistá krása neohrožuje zdraví člověka kvůli výsledkům.

TIP:

Všímejte si certifikačních symbolů, které potvrzují mnohem více kritérií než jen „být přírodní“, např. trvale udržitelné procesy, ekologičnost, dermatologické studie kompatibility a účinnosti, zpracování a původ přírodních ingrediencí.

Na druhé straně Clean Beauty se většinou spoléhá na bezpečnost, udržitelné zdroje, netoxické, zelené, rostlinné složky a má tendenci mít organickou certifikaci. Volba clean beauty – čisté krásy znamená vyhýbat se toxinům a nebezpečným složkám, jako jsou sulfáty, parabeny, formaldehydy, umělé vůně a ftaláty v deodorantech, šamponech, mýdlech, zvlhčovačích atp. Clean Beauty se vyhýbá také některým přírodním složkám, které by potenciálně mohly způsobit alergické reakce a podráždění. Je důležité si uvědomit, že čistá krása neznamená, že se v laboratořích nevyrábí žádné ingredience. Například existují vysoce účinné složky, jako je kyselina hyaluronová a niacinamid, které se získávají z rostlin v laboratořích. Společným jmenovatelem však je: Méně je více a bezpečnost je na prvním místě!

I když neexistují žádné oficiální nebo právní definice, znalost hlavních rozdílů vám může pomoci při výběru produktů, které fungují na vaši pokožku a vyhovují vašim hodnotám.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?

Méně je více, hlavně u citlivé pleti, protože zvyšující se počet složek představuje riziko, že pokožka bude reagovat podrážděně.

probalance
Každá složka v recepturách DADO SENS má funkční účel.

Jsou kosmetické produkty DADO SENS „čisté“?

Ano DADO SENS je čistá kosmetika, čistá krása. Pro naplnění standardů bezpečnosti a kompatibility jsou v DADO SENS vynechané pochybné složky a používají se vysoce kvalitní alternativy na přírodní bázi. Jsou preferovány receptury s méně, ale o to účinnějšími ingrediencemi, neboť zejména u citlivé pleti zvyšující se počet složek představuje riziko, že pokožka bude reagovat podrážděně. Z tohoto důvodu můžeme doporučit DADO SENS Dermakosmetiku jako spolehlivou, bezpečnou a čistou kosmetiku určenou pro různé tipy pleti a kožní problémy. Můžete si být jisti, že kosmetika DADO SENS byla vyvinuta bez živočišných výtažků a v některých případech dokonce bez jakýchkoli složek živočišného původu.

Pokud je to možné, jsou použity udržitelné nebo obnovitelné biologické zdroje. Dále se upřednostňují složky, které jsou biologicky odbouratelné, kontrolované na NON-GMO suroviny a zbytkové pesticidy. Každá složka v recepturách má funkční účel. Přímo na krabičce najdete hlavní účinné látky nebo více zjistíte z popisu příslušného produktu v našem e-shopu.

Doporučené produkty
Související články