DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

Čištění pleti byste neměli podceňovat, je to nejdůležitější krok vaší denní rutiny

Čištění pleti byste neměli podceňovat, je to nejdůležitější krok vaší denní rutiny

ZDRAVÁ POKOŽKA
12. července 2022

Každé pleti prospívá pravidelná několikakroková rutinní péče, která je přizpůsobena jejím potřebám. U nečisté pleti a akné je však obzvlášť důležitá systematická a důsledná péče. Zde se dozvíte, proč je čištění pleti jedním z nejdůležitějších kroků denní péče a jak se můžete postarat o problematickou pleť s akné krok za krokem.

Kosmetika pro domácí čištění pleti

čištění pleti

Každé pleti prospívá pravidelná několikakroková rutinní péče, která je přizpůsobena jejím potřebám. U nečisté pleti a akné je však obzvlášť důležitá systematická a důsledná péče. Zde se dozvíte, proč je čištění pleti jedním z nejdůležitějších kroků denní péče a jak se můžete postarat o problematickou pleť s akné krok za krokem.

Proč je pravidelné čištění pleti důležité?

Pleť se musí každodenně vypořádat s mnoha zátěžovými faktory, jako je silné líčení, znečištěné životní prostředí, teplota vzduchu, toxiny, bakterie, smog a jiné nečistoty. Čištění pomáhá pleti získat ztracenou rovnováhu.

Pravidelné čištění zajistí, že bude pleť čistá beze zbytků make-upu, přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk. Vyčistí se ucpané póry, podpoří se odvod kožního mazu a zabrání se novým ucpáním. Důkladné čištění také napomáhá hydrataci, neboť udržuje správné pH. Díky správnému a pravidelnému čištění pleti lze eliminovat i vznik zanícených vyrážek - pleť totiž produkuje tzv. Sébum, které ji chrání. Sébum se prostřednictvím vlasových folikulů dostává na povrch pokožky, pokud ale tato není naprosto čistá, folikuly se mohou ucpat, dojde k průniku bakterií, čímž vzniká akné. V neposlední řadě čištění pleti připravuje pleť pro účinné absorbování účinných aktivních látek z následujících produktů pleťové péče – séra, krémy, masky.

Jak si vybrat ten správný produkt pro čištění pleti?

Pro důkladné odlíčení a čištění suché, zralé nebo citlivé pleti jsou výborná odličovací mléka i krémy. Nanášíme je na vlhkou pokožku a roztíráme jemnými krouživými pohyby. Smícháním s vodou se přímo na pokožce vytvoří řídká odličovací emulze, která absorbuje nečistoty rozpustné ve vodě i v tuku. Emulzi pak opláchneme z obličeje teplou vodou.

Čistící gely vyhovují zejména mastné a aknózní pleti. Pamatujte, že zbytky tuků a toxinů je třeba v případě problémové nebo zanícené pokožky dočistit pleťovým tonikem určeným pro tento typ pleti.

Tip

Při čištění, ale i celkové kosmetické péči nezapomínejte na to, že pleť začíná tam, kde končí podprsenka. Právě na krku a dekoltu je vidět stárnutí nejvíce, věnujte pozornost celé této oblasti.

domácí čištění pleti

Čistící pleťové vody podporují čištění tím, že odstraňují zbytky kožního mazu, potlačují bakterie a zmírňují zánět. Protizánětlivá tonizační voda nebo tonikum je obzvláště důležité pro pleť, která trpí akné. Následná péče o nečistou pleť po čištění a tonizování je klíčová. Po čištění má čistící pleťová voda nebo tonikum pleť uklidnit a hydratovat. To eliminuje pocity pnutí a zabraňuje opětovnému ucpávání pórů suchými kožními buňkami. Chcete-li předejít vzniku pupínků, pak je péče o pleť pomocí produktů systematické péče nezbytná.

Vědeli jste,že?

V konvenčních pleťových vodách pro problematickou pleť a akné se běžně nachází syntetický alkohol v koncentraci nad 20%, který pokožku nežádoucím způsobem odmašťuje a nad 30% dráždí. V moderní přírodní dermokosmetice se používá výlučně BIO alkohol s obsahem do 4% s šetrnými dezinfekčními a zklidňujícími látkami, které pleť zároveň hydratují a vyrovnávají zdravé pH pokožky.

Jak pečovat o problematickou pleť a akné – krok za krokem

1. Vyčištění pleti

Vyčistěte si pleť ráno a večer jemným čistícím krémem. Za tímto účelem naneste čistící krém na vlhký obličej. Nechte pěnu působit několik vteřin a poté jemně opláchněte vlažnou vodou. Potom si vezměte čistý ručník a vytírejte si obličej, dokud nebude suchý.

2. Tonizace pleti

Naneste čistící pleťové tonikum na vyčištěnou pleť ráno a večer. K tomu použijte vatové tampony.

3. Ošetření pleti krémem, gelem

Nakonec se o svou pokožku postarejte účinným krémem nebo gelem pro zklidnění pokožky. Rozetřete rovnoměrně na pokožku ráno a večer.

TIP:

Péče o pleť při akné: Přípravky by měly mít kromě antibakteriálních vlastností i keratolytické vlastnosti – t.j. měly by být schopny uvolnit zrohovatění a ucpání mazových žláz. K tomu jsou vhodné zejména jemné ovocné kyseliny obsažené v linii PUR DERM od dermokosmetiky DADO SENS.

Make-up na akné a problémovou pokožku. Kdy ANO a kdy NE?

jak pečovat o pleť

Make-upu na akné a problémovou pokožku říkáme ANO

  • Pokud je čistý, bez umělých přísad a složením přizpůsoben citlivé, hypersenzitivní, problematické či zanícené pokožce
  • Pokud v rámci denní rutiny dodržujete poctivě všechny 3 kroky rutinní péče (1. Čištění 2. Tonizace 3. Krém)
  • Pokud u problematické pleti a akné používáte kvalitní přírodní kosmetiku nebo dermokosmetiku bez PEG, silikonů, konzervantů, barviv, vůní a dalších umělých přísad – jen tak je zajištěna pleťová kompatibilita, přirozené krytí a zlepšení jejího stavu.

Make-upu na akné a problémovou pokožku říkáme NE

  • Pokud je pleť silně zanícená
  • Pokud jsme vynechali nějaký krok rutinní péče o problematickou pleť a akné (1. Čištění 2. Tonizace 3. Krém).
Doporučené produkty
Související články