anti-aging_na_citliv_ple_
Zejména citlivá pokožka produkuje méně kolagenu a elastinu.

Určitě to znáte, že některé dny je vaše pleť natolik podrážděná a zarudlá, že se bojíte na ni cokoliv nanést. Zarudnutí, pálení a naše nedokonalosti nejsou vůbec příjemné. O rande či práci, kde chceme vypadat opravdu dobře, ani nemluvíme. Jediné, co si přejeme je uklidnit pleť, cítit se a vypadat dobře.

zrela-pokozka-blog-1
Krém proti vráskám na citlivou pleť si vyžaduje speciální přístup.

Pokud začne citlivá pleť viditelně stárnout, spojí se dvě potřeby: pleť potřebuje uklidňující péči a také péči proti stárnutí, aby si co nejdéle zachovala mladistvý vzhled. Efektivní péče, která splňuje obě potřeby, je chůze po tenkém ledu. Protože běžný výživný krém proti vráskám, který má dobré účinky na normální pleť, může obsahovat účinné látky, na které vaše citlivá pokožka zareaguje podrážděně. Zarudnutí, pocit pnutí či svědění, nemá rád nikdo. Protože stárnutí pokožky je u citlivé pleti obzvlášť zřetelné mnohem dříve – už od 30. let – je obzvláště důležitá včasná a účinná péče proti stárnutí. Zejména citlivá pokožka produkuje méně kolagenu a elastinu.

Bez těchto podpůrných vláken se stává tenčí a není tak vitální a odolná. Kožní bariéra je oslabena.

zrela-plet-blog
Starostlivosť by mala byť zameraná na posilnenie vlastnej ochrany a obranyschopnosti pokožky a napnutie pokožky.

KTERÁ PÉČE PROTI STÁRNUTÍ PLETI JE VHODNÁ PRO CITLIVOU POKOŽKU TVÁŘE?

U péče o citlivou zralou pleť je prvním místě důležité, aby byly jednotlivé složky produktů k pokožce šetrné, poskytovaly jí dostatek vlhkosti a zároveň dokázaly vyvinout anti-aging efekt. Výbornými složkami jsou ektoin, biotin, kyselina hyaluronová, pantenol, bisabolol, vitamíny a cenné rostlinné oleje a vosky. Péče by měla být zaměřena na posílení vlastní ochrany a obranyschopnosti pokožky a zpevnění pokožky. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud se o svou pleť budete opravdu důsledně starat s produkty, které se vzájemně doplňují. Proto doporučujeme používat komplexní dermatologickou péči speciálně vyvinutou pro citlivou a zralou pleť bez obsahu syntentických látek, vůní a barviv. Ideální je zaměřit se na takové produkty, které již obsahují Ectoinový anti-aging komplex, který šetrně pečuje o pokožku a zároveň poskytuje intenzivní regeneraci a anti-aging efekt jemné a citlivé pleti.

VĚDELI JSTE, ŽE?

Ectoin je unikátní přírodní složka, která zásobuje pokožku vlhkostí, a tak působí proti vráskám a pleť zpevňuje. Ectoin zároveň podporuje přirozenou ochranu buněk a tlumí také záněty. Biotin a zinek podporují účinek proti stárnutí v Ektoin komplexu.

JAKOU ZÁKLADNÍ PÉČI PROTI STÁRNUTÍ POTŘEBUJE CITLIVÁ ZRALÁ PLEŤ?

Nejlepší je sestavit si rutinní péči tak, aby byla pokožka v každém kroku chráněna před podrážděním a předčasným stárnutím. Kroky 1-3 jsou nutností, další kroky péče podporují potřeby jednotlivých oblastí pokožky a nejsou zapotřebí každý den.

Krok 1 by mělo být vždy jemné, ale zároveň bohaté čištění, které nevysušuje pokožku a zachovává její ochranný kyselý plášť. Doporučujeme čistící mléko REGENERATION E s ektoinem, biotinem, zinkem a výtažkem z kořene lékořice, které důkladně a šetrně zbavuje citlivou pleť znečištění z prostředí a od vlastních metabolických produktů pleti.

Krok 2 je hydratace pokožky

Denní nebo noční krém se tak může lépe vstřebat a zvýšit jeho účinek. Doporučujeme použít buď zpevňující hydratační sérum REGENERATION E anebo zklidňující, protizánětlivý gel na obličej REGENERATION E.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_Serum_and_Gel_Office_6003
Regeneration E sérum na citlivou, zralou pleť má koncentrovanější složení než pleťový gel.

Krok 3 je anti-aging krém na den nebo noc. Ideálně obsahuje aktivní složky, které pokožku jemně hydratují, napínají a vyhlazují. Přes den je v popředí ochrana pleti, v noci intenzivní regenerace. Denní a noční krém od REGENERATION E se v tomto směru ideálně doplňují. Na mastnou pleť lze použít gel na tvář namísto výživného denního krému.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_Day_Cream_and_Night_Cream_Original_6708
U citlivé zralé pleti je důležité používat denní i noční krém anti-aging určený pro tento typ pleti.

Chcete-li své anti-aging péči dopřát ještě více, doplňte do své rutinní péče Ektoin fluid.. Podporuje přirozenou vitalitu kožních buněk, redukuje vrásky, vyhlazuje pleť a posiluje ochranný systém pokožky.

Doporučené produkty