DORUČENÍ A DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1475 kč

5 nejčastějších kožních problémů

5 nejčastějších kožních problémů

ZDRAVÁ POKOŽKA
13. března 2023

Kožní problémy můžete zdědit, zapříčinit si je nesprávnou péčí nebo „přinést si je“ z veřejného koupaliště. Kožní onemocnění - které patří k těm nejčastějším? V tomto článku získáte cenné rady, jak s nimi poradit.

5 nejčastějších kožních problémů
DADO_Blog_Hautprobleme_Header_1250x667
Kožní problémy jsou běžné a ovlivňují mnoho lidí.

Bezvadná pokožka od hlavy až k patě? Většina lidí o tom může jen snít. Následujících pět kožních problémů je běžných a odhaduje se, že každý Evropan trpí jednou z těchto kožních nemocí. Ovlivňují nejen náš vzhled, ale mohou mít dopad také na naši psychiku. Se všemi kožními problémy však můžete něco udělat!

Kožní problém 1: Akné a problematická pleť

Problematická pokožka a akné postihují především mladé lidi, ale může se vyskytnout také u dospělých jedinců. U dospělých se označuje jako pozdní akné. Mastný lesk, vyrážky, černé tečky a záněty se objevují tam, kde se nachází množství mazových žláz: na obličeji a ramenech, na zádech a v dekoltu. Akné vzniká při nadměrné tvorbě kožního mazu, kdy maz nemůže odtékat a ucpává póry, vznikají černé tečky a dochází k zánětlivým procesům. Důležitou roli hrají také genetické faktory a hormonální výkyvy. Za vznik akné může také stres, nesprávná strava, kouření a některé léky.

450x450-px.-DADO_Illustration_Portrait_PURDERM_02

Tipy péče

Na problematickou pleť a akné doporučujeme zklidňující hydratační krém s antimikrobiálním účinkem, například s bisabololem, panthenolem, alantoinem nebo zinkem. Ovocné kyseliny odstraňují odumřelé buňky kůže. Pokožka by se měla obnovit a uklidnit a získat zpět rovnováhu, aby se vytvořilo co nejméně jizev. Máte-li těžkou formu akné, určitě byste měli vyhledat lékařskou pomoc. Velice důležité je jemné, ale důkladné čištění pleti tak, aby se odstranil přebytečný maz. Produkty z linie PURDERM jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám mastné, problematické pleti a pleti s akné.

Kožní problém 2: Suchá pokožka a ekzém

Suchá pokožka je napjatá, svědí a lehce zhrubne a popraská. Máte-li neurodermatitidu (nazývanou také „atopický ekzém“), podráždění pokožky je doprovázeno zarudnutím, plaky (ploché, vyvýšené, talířovité změny na kůži) a svěděním, které je mimořádně nepříjemné. U atopického ekzému hraje roli i genetická predispozice. Předpokládá se, že kožní bariéra je poškozená a méně odolná vůči průniku vnějších alergenů.

Tipy péče

U suché pokožky a neurodermatitidě doporučujeme hydratační, zklidňující péči, například s rostlinnými oleji, dexpanthenolem, zinkem nebo ureou. Péče by měla být zaměřena na posílení kožní bariéry. O pleť je vhodné důkladně pečovat s produkty z linie EXTRODERM. Jednotlivé ošetřující produkty můžete nanášet na pleť častěji než jen ráno a večer, například pokud je pokožka velmi suchá, zarudlá a silně svědí.

450x450-px.-DADO_Illustration_Portrait_EXTRODERM_03

Kožní problém 3: Alergie

Pokožka postižená alergiemi reaguje na vnější vlivy mimořádně citlivě. Může to být způsobeno chladem nebo slunečním záření, ale také čistícími prostředky nebo vůněmi, barvivy či konzervačními látkami, které se nacházejí v některých kosmetických výrobcích. Kontakt s těmito alergeny způsobuje podráždění pokožky: kůže začne svědit, zčervená, tvoří se na ní puchýře nebo pupínky a může i otéct. K přehnané reakci imunitního systému mohou vést také „spouštěcí faktory“ jako stres, léky, extrémní klimatické podmínky, nezdravý životní styl.

450-x450450-x-450-DADO_Illustration_Portrait_PROBALANCE_01

Tipy péče

Pokud je vaše citlivá pokožka náchylná k alergiím, ideální je uklidňující hydratační krém, například s aloe vera, panthenolem, alantoinem nebo kořenem lékořice. Pokožka by měla být co nejméně drážděná a ošetřující přípravky nesmí být příliš hutné konzistence, aby pleť „nezreagovala". Také vůně jsou jako přísady, jsou tabu. Pravidelná péče, například PROBALANCE, pomáhá zklidnit citlivou pokožku. Při výběru kosmetických produktů je nezbytné zkontrolovat seznam složek na známé alergeny, jako jsou barviva nebo konzervační látky.

Kožní problém 4: Kuperóza a rosacea

Kuperózu a rosaceu poznáte podle typického zarudnutí na tvářích a nose a viditelných jemných žilek. Toto zarudnutí je v důsledku rozšířených krevních cév na dotek teplejší, než je pokožka okolo. V případě rosacey se vyskytují také hnisavé pustuly a otoky. Spouštějí je silné teplotní výkyvy, UV záření nebo některé kosmetické přípravky. Příčinou rosacey a jeho počátečního stadia kuperózy, je genetické oslabení pojivové tkáně a krevních cév. Ani jedno z nich není možné vyléčit, ale průběh je možné zlepšit terapií a správnou péčí o pleť.

Tipy péče

U kuperózy a růžovky volte zklidňující hydratační krém, nepříliš výživný a mastný, například s červenými řasami nebo alantoinem. Pleťové gely by neměly obsahovat mentol, vonné látky ani kafr. Velmi důležité: I když problematická pleť s rosaceou někdy vypadá jako aknózní pleť, nesnáší přípravky proti akné. Potřebuje důslednou péči s produkty určenými speciálně na kuperózu a rosaceu, jako je linie péče SENSACEA. Tímto způsobem lze zmírnit akutní zarudnutí nebo pálení.

blog-anzeichen-couperose

Při výběru pečujících produktů dbejte na to, aby neobsahovaly dráždivé, chemické látky, například éterické oleje, minerální oleje či silikony. Syntetická barviva či vůně.

Problém pleti 5: Vrásky a zralá pleť

Stárnutí pleti je něco naprosto přirozené, a přesto je vnímáno jako problém. Od určitého věku se schopnost regenerace pleti snižuje. Zralá pleť se může stát problematickou, pokud je velmi citlivá. Ztrácí vlhkost, životně důležité látky a zároveň se ztenčuje. Výsledkem je tvorba vrásek a pigmentových skvrn – nepopulárních vedlejších účinků stárnutí. Pleť ztrácí svěžest a je ochablá.

DADO_Illustration_Portrait_RegE

Tipy péče

Zralá, citlivá pleť potřebuje jemnou, hydratační péči proti stárnutí, například s ektoinem, biotinem, kyselinou hyaluronovou, pantenolem, bisabololem, vitamíny a cennými rostlinnými oleji a vosky. Důležité je posílit kožní bariéru, napnout a vyhladit pokožku. Důslednou péčí lze dosáhnout hodně. Speciální produkty, například z linie REGENERATION E, byste měli určitě používat ráno a večer, ale v případě potřeby i častěji – například v případě silné dehydratace nebo akutního podráždění pokožky.

NÁŠ TIP

Nejste si jisti, které produkty nejlépe vyhovují vašemu typu pleti? Využijte našeho online poradenství a zjistěte, které produkty péče DADO SENS jsou pro vás ty pravé.

KOŽNÍ PROBLÉMY? TOTO VÁM URČÍTE POMŮŽE:

  • Veďte si pleťový deník: V jaké situaci a na jaké látky pokožka reaguje obzvláště podrážděně? Co jí pomáhá. Lépe tak poznáte svoji pleť a tyto informace jsou nápomocné také při návštěvě u dermatologa.
  • Vyhněte se stresu: Pleti prospívá pravidelný denní a noční rytmus, denní režim s přestávkami na odpočinek a pohybem na čerstvém vzduchu, relaxační cvičení a vyvážená strava.
  • Důsledná péče: Začněte ráno a pokračujte večer důkladným, typově specifickým čištěním a poté použijte produkty systémové péče.
  • Ochrana před slunečním zářením: Pokud jste vystaveni slunečním paprskům, noste klobouk, sluneční brýle a používejte přípravky na citlivou pokožku DADO SENS SUN.
Doporučené produkty
Související články